verze pro tisk

Zahradní nábytek zútulní zahradu

3. květen 2011

V momentě, kdy máme před domem prostornou zahradu, není důvod, proč bychom měli trávit veškerý volný čas zavřeni v domě, kam nesvítí sluníčko a není cítit ani náznak přírody. Vždyť mezi stěnami trávíme už tak dost času. Jakmile je alespoň trochu hezké počasí, je dobré vynést na zahradu veškerý zahradní nábytek, který máme a kochat se naší krásnou zahradou a zároveň si užívat příjemné a teplé počasí.

Podoby zahradního nábytku

Zahradní nábytek má samozřejmě spoustu podob. V první řadě bychom si určitě měli pořídit nějaké zahradní židle či křesla a k nim stylový a dostatečně prostorný zahradní stůl, na kterém klidně můžeme třeba i obědvat či večeřet, vždyť jídlo venku chutná ještě mnohem intenzivněji.

Materiál pro zahradní nábytek

Zahradní nábytek, tedy právě hlavně křesla, židle či stoly, by měl být vyroben z kvalitního materiálu. Nejvhodnější je samozřejmě dřevěný zahradní nábytek, vyrobený z prvotřídního dřeva, tedy například teakový nábytek či nábytek z borovice a dalších kvalitních dřevin. Kdo má raději jiný styl, může si pořídit třeba kovový zahradní nábytek.

Doplňkový zahradní nábytek

Za zahradní nábytek se nepovažují jen výše zmíněné komponenty, patří sem rovněž i doplňky, jakými jsou kupříkladu houpačky pro děti i dospělé, různé slunečníky, lehátka apod. využít se dá nejen dřevěného zahradního nábytku, výborným materiálem je třeba i hliník.

Není nad pořádný odpočinek na zahradě před domem

Není nad to, když si při slunečných letních dnech lehneme na lehátko před domácí bazén, popíjíme drink a posloucháme, jak „žije“ naše zahrada zpěvem ptáků a poletováním různých živočichů. Pokud máme děti, můžeme jim na zahradě například i něco ugrilovat, děti si mezitím pohrají na pískovišti nebo na houpačce. Zahradní nábytek celkově dokáže velmi zútulnit prostředí naší zahrady a my se tak již nemusíme v případě, že si chceme třeba číst knihu, uchylovat do chladného domu, kde civíme na stěny a léta si vůbec neužijeme.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!