verze pro tisk

Zahradní sekačky: Druhy, které lze v obchodech zakoupit

23. červenec 2013

Zahradní sekačka je nástrojem, kterým snadno docílíte kvalitního posekání trávníku na vaší zahradě. V obchodech je dnes k dostání mnoho typů sekaček, které se liší nejen podle toho, jakým způsobem jsou poháněny, ale také kupříkladu podle toho, na jakém principu trávu sekají. V tomto článku se dozvíte, jaké je základní dělení sekaček.

Rotační sekačky

Sekačky lze rozdělit podle způsobu, jakým trávu sekají. Mezi nejoblíbenější v tomto směru patří tradiční rotační sekačky. Ideální je, pokud zvolíte typ rotační sekačky, která má sběrný koš. Trávu pak totiž nemusíte shrabávat. Do koše je posekaná tráva rovnou sbírána, navíc se do něj dostanou i různé nečistoty nebo spadané listí, které by jinak kazily vzhled zahrady.

Strunové sekačky

Druhou variantou jsou strunové sekačky. Ty patří mezi levnější typy. Je však potřeba říci, že struny sekaček se poměrně často poškozují, a to hlavně v případě, že jsou v trávníku různé silnější větve apod.

Výhodou strunové sekačky je naopak to, že se s ní dá pracovat i v těžko dostupných místech. Hravě si poradí i posekáním trávy v okolí stromů, u plotů či v jiných místech, kam se s běžnou rotační sekačkou nedostanete.

I z tohoto důvodu mají zkušení zahrádkáři ve výbavě oba zmíněné typy, rotační i strunovou sekačku. Hlavní plochu zahrady posekají pomocí rotační sekačky, na okrajová a těžko dostupná místa pak použijí strunovou sekačku.

Vřetenové sekačky

Třetí možností jsou vřetenové sekačky, které jsou určeny spíše pro zahrady menších rozměrů. Jejich princip, který se dá přirovnat ke klasickému stříhání nůžkami, zajišťuje dokonalé zastřižení trávníku. Jsou tak ideálním řešením v případě, že na zahradě chcete mít trávník anglického stylu.

Kromě výše uvedeného rozdělení lze samozřejmě vybírat sekačky také podle toho, jakým způsobem jsou poháněny. V případě, že na zahradě máte možnost napojení na elektrický proud, budou se vám hodit elektrické sekačky. V momentě, kdy zásuvka není k dispozici, volte raději klasické motorové sekačky, do nichž se používá benzín.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!