verze pro tisk

Chystáte se rekonstruovat kuchyň? Na co si dát pozor?

29. červen 2018

Nejvíce využívanou místností v každé domácnosti je právě kuchyně. Jestli vám už vaše současná kuchyně nevyhovuje, rozhodně se vyplatí investovat do její rekonstrukce a nové realizace. Než ale začnete, vše byste měli detailně naplánovat. Dobrá příprava celého projektu je polovinou úspěchu v podobě vaší nové, dokonalé kuchyně.

Rozmístění má svá pravidla

Každá kuchyně je pochopitelně originální. Její zařízení podléhá dispozicím místnosti a vašemu vkusu. Velká, malá, rovná, do písmene L, do písmene U nebo i s ostrůvkem. Všechny ale mají jedno společné. Jsou rozdělené do několika zón, což vám potvrdí každé zkušené truhlářství. Konkrétně do čtyř. Jedná se o zónu přípravnou, zónu vaření, zónu odkládací a mycí.

Jak jdou zóny za sebou?

Sestavení kuchyně podle zón má na vaření velký vliv. Pochopitelně musí jít správné nastavení zón ruku v ruce s řemeslnou kvalitou nábytku a kvalitou spotřebičů. Vždy je na začátku přípravná zóna. Ta začíná většinou lednicí, ze které vyndáváme potraviny na zpracování a dále pokračuje přípravnou plochou pro krájení a očištění potravin. Pak navazuje zóna vaření. Sporák, trouba, digestoř a plocha se zásuvkami na zapojení dalších kuchyňských spotřebičů a robotů. V současnosti jsou pro zónu vaření populární kuchyňské ostrůvky. Následuje zóna odkládací, na které finálně upravíme hotový pokrm a servírujeme jej na talíře. Vše by mělo končit mycí zónou s myčkou a dřezem. Tip, jak vybrat baterii a dřez do nové kuchyně najdete zde.

Dobrá rada a 3D vizualizace nad zlato

Kuchyně musí vyhovovat vám a klidně si ji naplánujte podle svých představ. S vašimi plány si ale ještě před rekonstrukcí zajděte do specializovaného truhlářství, aby vám poradili a případně opravili chyby. Některé pražské truhlářství vám dokonce připraví 3D návrhy nové kuchyně, abyste dokonale viděli, jak bude vše po rekonstrukci vypadat. 3D návrhy kuchyní podle nejnovějších trendů a kompletní odbornou realizaci nabízí například Truhlářství Marek Praha.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!