verze pro tisk

Doktoři radí: Jak na zdravý spánek během letních veder

24. červen 2015

Nesnesitelné teploty přes den a jen o trochu nižší v noci. V takovém prostředí se nejen špatně usíná, ale spánek ani není kvalitní. Přesto stačí pár drobných opatření v ložnici a vyspíte se dorůžova i během horkých nocí. Nechte si poradit od odborníků.

Pro zdravý a kvalitní spánek jsou naprosto zásadní tři faktory:

● ticho,

● tma,

● teplota v ložnici mezi 16 a 19 °C.

V létě je problém zejména s posledním bodem, zbylé dva s ním ale úzce souvisí.

Větrat, či nevětrat?

Jednoznačně větrat, ale jen ráno a večer. Pokud necháte okno otevřené přes den, bude vám do ložnice proudit teplý vzduch. Ohřívání interiéru zabrání také stažené žaluzie nebo závěsy.

Při večerním větrání myslete na to, že vám dovnitř může nalétat protivný hmyz. Větrejte proto jenom se zhasnutými světly, nebo si pořiďte síť proti hmyzu.

Zda necháte okno otevřené po celou noc, je čistě na vašem uvážení. Ve městě to může být kvůli hluku z ulice problém, můžete ho ale snadno vyřešit špunty do uší.

Zaměřte se na postel

V létě byste se nejen v ložnici měli obklopit lehkými a prodyšnými materiály. Ideální je bavlna, len a různá přírodní vlákna. Vytáhněte proto své nejlehčí povlečení a povlékněte jím slabou přikrývku nebo deku. Pokud vám bude pořád teplo, spěte jen pod prostěradlem nebo samotným povlečením.

Přes léto ale opravdu dostává zabrat vaše matrace. Není-li dostatečně prodyšná, začnou se v ní množit roztoči, kteří milují teplé a vlhké prostředí. Při spánku na nevhodné matraci navíc budete vstávat rozlámaní a unavení bez ohledu na to, zda je venku 0 nebo 30 °C.

Jak ale vybrat takovou, která bude dokonalou oporou pro vaše tělo a navíc odolá roztočům, plísním a dalším nezvaným hostům? Pomůže vám s tím mobilní aplikace dvou odborníků na zdravý spánek. Dr. Sleep a Dr. Spánek vás krok za krokem provedou výběrem matrace a vy tak snadno najdete tu nejlepší.

Komerční sdělení

-fab-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!