verze pro tisk

Dveřní kliky: Není klika jako klika

13. listopad 2013

Součástí dveří, kterými chcete oddělit jednotlivé místnosti jejich uzavřením, jsou zpravidla také dveřní kliky. V současné době existuje celá řada produktů, které se liší z hlediska designu, provedení, materiálů a v neposlední řadě také podle toho, na jaký typ dveří jsou určeny.

Kdy si dávat při výběru kování pozor na bezpečnost

Při výběru dveřní kliky je potřeba si nejprve ujasnit, na které dveře ji budete montovat. Ve chvíli, kdy se jedná o interiérové dveře, není třeba tolik dbát na kvalitu kování z hlediska bezpečnosti. Tu je však zcela nutné brát v potaz ve chvíli, kdy kupujte dveřní kliku na vchodové dveře, dveře na terasu atp. Musíte mít na paměti, že špatně zvolené dveřní kliky by mohly výrazně usnadnit přístup do domu nepovolaným osobám a zlodějům, kteří by je snadno vypáčili během několika málo vteřin, a to bez větší námahy a umu.

Obecně se dá říci, že na vstupní dveře volte bytelnější kování, například ocelové či hliníkové. Kování kliky pak následně musí být také kvalitně namontováno. V případě, že si s tímto nevíte rady, raději si na pomoc pozvěte odborníky.

Chytrý nákup kvalitních dveřních klik

Špičkové dveřní kliky a také třeba kování na posuvné dveře zakoupíte bez větší námahy i přes internet. Příkladem budiž eshopy kovani-design.cz a kovani-kliky.cz. Zde zakoupíte kování od takových výrobců, jako jsou Mariani a Tupai. Názvy těchto značek jistě hodně řeknou zejména těm z vás, kteří se v tomto oboru vyznají. Eshopy nabízí také všechny produkty tuzemských výrobců, kteří vyrábějí kování na dveřní kliky v té nejvyšší kvalitě. Inu, pokud chcete kvalitu, v těchto obchodech se nespálíte.

Na webech navíc najdete i zajímavé a hlavně užitečné rady, mimo jiných i ty, které se týkají správných roztečí, tedy vzdálenost klik od otvorů pro klíč. To je důležité zejména ve chvíli, kdy si pořídíte rozetové kování.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

tRjcSsAG

čtvrtek, 13. listopad 2014
15:33

Prekvapil si me, takovych planu na pnaidrzny Pokud by sis koupil NTB Lenovo E330, tak napis prosimte recenzi. Taky si na nej brousim zuby Doted pouzivam SL500, ale chce to neco mensiho, s vetsi vydrzi.Jinak pobyt na Malte pro tebe bude skvely zazitek, osamostatnis se. Ja byl poprve v cizine na delsi dobu sam v 17 letech, od te doby kazdy 2 roky jezdim na delsi zahranicni pobyt. Posilam pozdrav z Bavorska.


posted by: tRjcSsAG (fahpzrjtnj(a)outlook.com) [Odpovědět]