verze pro tisk

Kvalitní umělý trávník vypadá jako živý. A nemusíte se o něj starat!

23. srpen 2018

Hledáte vhodný povrch na terasu či balkon, ale žádný vám nepřipadá dostatečně reprezentativní a vizuálně atraktivní? Vsaďte na umělý trávník neboli trávníkový koberec. V případě kvalitně zpracovaného produktu určitě nebudete litovat. Díky moderním technologiím vypadá jako opravdová tráva, ale nevyžaduje pravidelnou údržbu.

Rozdíl na první pohled nepoznáte

Ačkoliv se v minulosti umělá tráva pokládala za vrchol nevkusu, dnes to již dávno neplatí. Hustě navázaný koberec má ideální strukturu a může vypadat ještě lépe než skutečná tráva. Materiál je navíc velmi pevný, odolný a udržuje si svou barvu i navzdory intenzivnímu působení UV záření.

Umělé trávníkové koberce dříve nacházely využití jen v místech, kde nebylo možné zasadit skutečný trávník, ovšem dnes se objevují i v případě, kdy je žádoucí minimální údržba. Designéři si je oblíbili natolik, že se nebrání ani použití v interiérech. Naprosto běžná je pokládka na balkonech, terasách, dětských hřištích a sportovištích. Někdy se používá v kombinaci s přírodním trávníkem. Odborníci mají jasno – podle nich je kvalitní umělý trávník takřka nerozeznatelný. Že nejde o živou trávu, poznáte až při bližším prozkoumání. Ze vzdálenosti do cca jednoho metru však nikoliv.

Snadná pokládka svépomocí

Položit umělý trávník je jednoduché a zvládne to každý – i laik bez předchozích zkušeností. Přesto není od věci zvážit pokládku odbornou firmou. Máte-li o své zručnosti pochybnosti a rádi byste dosáhli stoprocentního výsledku, raději práci nechte na profesionálech. To samé ostatně platí i o ostatních podlahových krytinách, jako jsou plovoučky, linoleum apod.

Specialisté na podlahové krytiny vám zároveň poradí s výběrem správného typu umělého trávníku. Ten se totiž vyrábí v různých provedeních s ohledem na budoucí zatížení a specifika prostoru.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!