verze pro tisk

Rohožky ke dveřím

26. říjen 2011

Každá hospodyně se v domácnosti snaží udržet co největší čistotu. Většinou je potřeba vzít do ruky kýbl, hadr a koště a pořádně vytřít podlahy, které na nečistoty trpí nejvíce. Zejména na chodbách a ve vstupních halách bytů či domů špínu na zemi děláme pokaždé, když přijdeme domů. A ruku na srdce, koho by bavilo neustále vytírat špínu od bot, zejména pokud venku panuje deštivé počasí nebo na ulicích leží sníh, který si pak přineseme domů na podrážkách.

Venkovní a vnitřní rohožky

Proto je dobré si pořídit rohožky, které budou sloužit k dočištění obuvi a zabrání tak dalšímu roznášení nečistot po domě. Zpravidla je ideální mít venkovní rohožky před každým vchodem a uvnitř za dveřmi pak další rohožku, na níž se budeme vyzouvat.

Kusové koberce

Abychom zamezili přílišnému vzniku nečistot, jsou rohožky ( venkovní i vnitřní) prakticky nezbytné. Pokud nemáme rohožku, můžeme ji nahradit jiným předmětem, posloužit mohou například kusové koberce, které jinak v domě nevyužijeme.

Autokoberce

Koberce a rohožky se neuplatní jen v domě. I řidiči často nadávají na to, jaký nepořádek si zanesli zvenku do auta. Aby předešli zničení podlážky, bude dobré si pod nohy pořídit malé autokoberce, které jsou úmyslně vytvořeny z materiálů, jež se dobře čistí. Autokoberce stačí jednou za čas pořádně vyklepat a máte po starostech. Jedná se o detail, který velmi zpříjemní cestování vozem.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!