verze pro tisk

Správná péče o dveřní kování

14. listopad 2013

Také se vám stává, že taháte za kliku od dveří a nic se neděje? Pokud se to opakuje, bude nejspíše chyba v systému dveřní kliky. V tom případě asi nezbude nic jiného, než se poohlédnout, kde se dají pořídit nové kliky ke dveřím a vhodné kování. Pokud ale o kliky u dveří ve své domácnosti budete alespoň trochu pečovat, tato situace nastane jen výjimečně. Jak tedy pečovat o dveřní kliky, aby se nerozbily?

Kliky promazávejte

Především je nutné dbát na to, aby nezrezly a šly pořád stejně lehce ovládat, jako kdyby byly nové. K tomu doporučuji provést minimálně jednou za dva či tři měsíce jejich promazání. Není třeba kliky hned zcela rozebírat, stačí dovnitř zařízení kápnout trochu oleje. Teprve v případě, že ani to nepomůže, kliku opatrně rozeberte a očistěte její jednotlivé části.

Špinavá klika? Uříznete si kus ostudy

Kromě promazání se starejte také o zevnějšek. Kliky jsou sice relativně malou částí dveří, zato však tou možná nejviditelnější. Špinavá klika u dveří nepůsobí dojmem, že byste byli zrovna odborníci na čistotu a úklid. Jistě si toho všimnou i sousedé a návštěvy ve chvíli, kdy zaberou za kliku a rázem budou mít špinavé ruce. Přitom stačí jen jednou za čas vzít do ruky mokrý hadřík a kliku očistit, případně ji také naleštit, pokud to umožňuje typ materiálu, z něhož jsou kliky vyrobeny.

Když už stará klika doslouží

V momentě, kdy už některá z klik dosloužila, je dobré vědět, kde si ji lze pořídit. Dnes už sehnání kvalitní kliky ke dveřím není problém, vždyť existují i specializované internetové obchody. V nich si je objednáte a za pár hodin jsou vám doručeny přímo domů. Bohatý výběr dveřních klik a kování nabízí například eshopy kovani-design.cz a kovani-kliky.cz. Ty prodávají dveřní kliky od nejvýznamnějších výrobců z České republiky i zahraničí, včetně světových top značek, jakými jsou Mariani a Tupai.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!