verze pro tisk

Trápí Vás nekvalitní spánek? Příčina možná vězí ve špatné posteli nebo matraci

25. říjen 2011

Spí se Vám v noci špatně, nemůžete zamhouřit očí a když už usnete, tak se ráno probouzíte celí polámaní a nevyspalí? Příčinou mohou být zdravotní problémy, které byste měli konzultovat se svým doktorem. Zádrhel však může být také přímo u Vás doma, a to v posteli.

Špatná postel může být příčinou mnoha zdravotních komplikací a nezdravého spánku

Pro dobrý a plnohodnotný spánek je totiž potřeba mít dostatečně pohodlnou a prostornou postel. Spaní na nevhodné posteli může mít za následek nekvalitní spánek a v delším horizontu se pak kvůli tomu u Vás mohou objevit i různé zdravotní problémy. To, že postel není zrovna ideální, poznáme podle proleženin, bolestí páteře či krku. V tomto případě bychom si určitě měli pořídit novou postel. Ta by měla mít dostatečnou délku v porovnání s délkou těla a zároveň i šířku, která zaručí, že z postele nebudeme noc co noc padat na zem.

Zapomenout nesmíme ani na kvalitní matraci

Samotná postel může být kvalitní, nicméně podstatnou část tvoří také dobrá matrace. Ta by v ideálním případě měla být měkká a tvarovatelná tak, aby kopírovala páteř a nedocházelo během spánku k proleženinám a nepřirozeným polohám těla. Dnes lze v obchodech pořídit kvalitní matrace, které mají výborné hygienické vlastnosti a například také snímatelné povrchy, které se v případě znečištění dají vyprat. Pro lidi, kteří trpí na bolesti zad či páteře, pak doporučujeme zvolit speciální zdravotní matrace. I ty jsou k dostání v mnoha obchodech.

Obchod s postelemi a matracemi

Postel či matraci do ložnice lze nyní zakoupit například v internetovém obchodě maxi-postele.cz. Matrace, které si zde objednáte, jsou ve špičkové kvalitě, jejich expedice probíhá v balení v plastových fóliích a pevném kartónu, což zaručuje, že se k Vám domů dostanou v bezvadném stavu.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!