verze pro tisk

Vnitřní dveře v bytě nemusejí překážet, stačí u nich instalovat stavební pouzdro

19. leden 2016

V malých bytech je nepraktické, pokud místnosti oddělují klasické křídlové dveře. Otevírají se totiž do prostoru a mohou tak překážet v už tak stísněném prostoru. Omezují možnost umístění nábytku, znepříjemňují pohyb po místnostech. Problém efektivně vyřešíte, pokud ke dveřím nainstalujete stavební pouzdro.

Vnitřní dveře je v malých bytech vhodné zvolit jako posuvné. Neotevírají se pak do prostoru pokoje, ale ke stěně. A v případě stavebního pouzdra mizejí přímo do stěny.

Kdy je správný čas na realizaci stavebního pouzdra?

Jde o řešení, které je elegantní. Má to ale jeden háček. Při realizaci pouzdra je nutné provádět stavební úpravy do zdi. Proto je zabudování vhodné provést už při hrubé stavbě domu či kompletní rekonstrukci bytu. Stavební úpravu raději přenechte na odbornících, je zapotřebí vše hlavně přesně vyměřit, aby do pouzdra dveře zajížděly bez jakéhokoliv drhnutí.

Úspora místa není jediným pozitivem

Posuvné dveře do pouzdra tedy přinášejí výraznou úsporu místa. Prostor, který byste jinak u klasických křídlových dveří museli ponechat volný, lze celý zastavět nábytkem. To ale není jediné pozitivum. Velkou předností je také snadnější ovládání dveří. Otevírají se lehce a bez jakéhokoliv ruchu. Díky snadné manipulaci je oceníte i ti z vás, kteří jsou upoutáni na invalidní vozík, případně mají jiné potíže s pohybovým aparátem.

Masiv, MDF a sklo – nejlepší materiály pro posuvné vnitřní dveře

Moderní posuvné vnitřní dveře, které zajíždějí do stavebního pouzdra, se dají pořídit v mnoha variantách. Jako skleněné, z masivního dřeva i lehčích a levnějších materiálů. Se zajímavou nabídkou přichází prodejce Grimax, který nabízí vnitřní dveře z masivu a MDF materiálu, které lze kombinovat se skleněnými výplněmi z tvrzeného skla. Velkou výhodou je, že nemají žádné lepené spoje. To nejen zlepšuje jejich vzhled, ale přispívá i k dlouhé životnosti a vysoké odolnosti vůči poškození.

Komerční sdělení

-fil-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!