verze pro tisk

Záclony do bytu: Výběr dle barev

3. duben 2014

Záclony do bytu rozhodně patří. Okna v místnostech díky nim nepůsobí tak stroze. Jejich použití má však i praktický význam. Pokud si do bytu pořídíte moderní záclony, nestane se, že by vám do domácnosti nahlížely cizí osoby zvenčí. I slabá záclona totiž dokáže snížit průhlednost skrz okno natolik, že zvenčí téměř nemáte šanci nic vidět. Výběr záclon do obýváku i dalších místností v domácnosti by se měl řídit zejména podle toho, do jakých barev je interiér a jeho vybavení laděn.

Ložnice – volba záclon dle vybavení interiéru

Typickým příkladem je volba záclony do ložnice. V jejím případě je její barvu dobré sladit s postelí, respektive lůžkovinami, které na ní používáte. Máte-li například pruhované ložní povlečení, bude praktické si pořídit také pruhované záclony, ideálně ve stejných či alespoň podobných barvách.

Totéž platí i pro další místnosti. Zdaleka nejdůležitější význam mají záclony v obývacím pokoji. Uvědomte si totiž, že jsou poměrně dominantním prvkem, kterého si všimne snad každá návštěva, již doma přivítáte. Proto si zde na výběru záclon dejte zvlášť záležet.

Barevné záclony do obýváku

I do obývacího pokoje se samozřejmě dají použít klasické bílé záclony. Kdo chce ale jít s dobou, ten by měl raději zvolit moderní záclony v barevných provedeních. Velmi zajímavě působí záclony ve žlutém provedení, stejně tak jako další teplé barvy. I tady je ale samozřejmě potřeba držet se výše uvedeného pravidla, že by záclony měly barevně co nejvíce ladit s interiérem, v tomto případě nejlépe se stěnami místnosti.

Zároveň si dejte pozor na to, aby záclony a případně i závěsy, které se rovněž do obýváku či ložnice hodí, nepůsobily příliš lacině. Vždy je raději lepší zvolit decentní řešení nežli takové, kdy pak interiér bude vypadat jak někde u kolotočářů.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

yrLDOS3tjo9V

čtvrtek, 13. listopad 2014
23:07

Not bad at all fellas and gasall. Thanks.


posted by: yrLDOS3tjo9V (srbhf7fihvo(a)outlook.com) [Odpovědět]