verze pro tisk

Bezkomínový biokrb: moderní zařízení pro ekologické vytápění domácnosti

13. listopad 2012

Časy, kdy většina domácností vytápěla krbem, jsou asi nenávratně pryč. V minulých desetiletích byly tato tradiční vytápěcí zařízení nahrazována efektivnějšími modernějšími systémy. Je však příjemné, že mnozí majitelé domácností se dnes opět vracejí k myšlence, že vytápěcí systém by měl být nejen efektivní, ale také by měl být významným estetickým prvkem v místnosti. Právě z tohoto důvodu se tak lidé začínají pozvolna vracet k vytápění krby, namísto klasických krbů však volí modernější varianty, které jsou ekologičtější. Typickým příkladem je bezkomínový biokrb.

Přednosti biokrbu

Biokrby jsou zařízeními, která si z klasických krbů berou jen to nejlepší, oproti nim však mají vysokou účinnost při minimální spotřebě paliva a malém zatěžování životního prostředí. Bezkomínový biokrb využívá k vyhřívání místnosti speciální 96% bioalkohol, který je vyroben na čistě přírodní bázi. Díky němu krb vydává teplo, aniž by docházelo k vytváření nepříjemného zápachu, dýmu a vzniku škodlivých zplodin, které jsou tolik typické pro starší typy krbů. Biokrb tak nemusí být napojen na komínový systém. Z tohoto důvodu je vhodný nejen do běžných domácností, ale také například do kanceláří či dalších komerčních prostor. Zájemci o toto moderní vytápěcí zařízení mohou volit ze tří variant. Kromě volně stojících krbů mohou zvolit také závěsné biokrby, které se jednoduše nemontují na stěnu. Třetí variantou jsou pak zabudované biokrby, které nejvíce připomínají tradiční staré druhy krbů.

Biokrb přinese pohodu do vašeho domova

Biokrby vydávají nejen příjemné teplo, ale dokáží ve večerních hodinách také příjemně prosvětlit místnost. V případě, že však máte místnost o větších rozměrech, doporučuji přesto investovat do kvalitních svítidel, zvolit můžete třeba účinná massive svítidla. Jejich přítomnost vhodně doplní zář z biokrbu. Při dobrém osvětlení a posezení u tepla biokrbu si pak můžete dopřát sklenku lahodného vína z obchodu biotoscana.sk, který se specializuje na bio vína a další bio produkty z Itálie.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!