verze pro tisk

K úsporám v domácnosti mohou přispět vytápěcí systémy i třeba jímka na dešťovou vodu

15. říjen 2012

Významné úspory v domácnosti může přinést změna vytápěcího systému. V dnešní době, kdy roste cena energií, je potřeba na správnou volbu vytápěcích zařízení brát zvýšený ohled. Pakliže bychom zvolili špatně, vytápění objektu by nás přišlo na nemalé finanční prostředky. Je však pravdou, že vytápění není jediným problémem, k úspoře energií mohou významně přispět kupříkladu i obyčejná LED svítidla, která na určitých místech v domácnosti mohou nahradit běžné žárovky.

Možnosti vytápění objektu

Pakliže se však vrátím zpět k vytápění, je na místě říci, že bychom nejprve měli důkladně prozkoumat, jaké možnosti při volbě vytápěcích systémů máme. V rodinných domech se dnes stále častěji namísto běžných radiátorů využívají třeba krbová kamna, která mají vysokou účinnost a jejich provoz vyjde mnohdy levněji nežli vytápění ústředním topením. Použít lze také plynové kotle či kotle na tuhá paliva. Velmi oblíbeným způsobem je také vytápění pomocí podlahového topení, které je rovněž vysoce účinné.

Teplovzdušné agregáty

Před tím, nežli si do objektu zvolíme zařízení, kterým jej budeme vytápět, je dobré vzít v úvahu různé faktory. Jedním z nich je například výška stropů, celková rozloha prostor atd. Pakliže máme objekt, v němž jsou nízké stropy, lze k vytápění použít třeba i moderní teplovzdušné agregáty. Ty jsou sice určeny především pro vytápění průmyslových objektů a skladů, nicméně dají se bez problémů využít i pro menší rodinné domy, chaty či chalupy. Jedná se o zařízení, která dokáží rovnoměrně rozložit teplotu v místnosti a také průtok vzduchu. Drobnou nevýhodou je, že pracují s vyšší hlučností a při jejich provozu dochází k víření prachových částic. Pakliže si však pořídíme kvalitní teplovzdušné agregáty, které vyrábí kupříkladu společnost infracomfort.sk, budou tyto nevýhody minimalizovány.

Úspory ve spotřebě pitné vody

Úpory v domácnosti nemusíme nutně hledat jen ve vytápění objektu, v používání úsporných žárovek a LED svítidel, ale také při běžných domácích činnostech, jakými jsou péče o zahradu apod. Jen si spočítejte, kolik vody spotřebujete na pouhé zalévání vaší zahrady. Ročně vás to může přijít na docela slušné peníze. A přitom se tyto náklady mohou minimalizovat, stačí si u domu nainstalovat jímky na dešťovou vodu. Ty zachytí dešťové kapky. Zachycenou dešťovou vodou pak můžeme zalévat zahrádku, aniž by nás to něco stálo, nemusíme zbytečně plýtvat pitnou vodou, která je drahá.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

UXwoLkzjyO

čtvrtek, 13. listopad 2014
23:09

My overriding iipmessron from your account is a bit odd' - I thought the beer taster was distinctly weird - and altogether too hit and miss for me to risk, given that I'm not a great peanut fan and prefer my potatoes as English chips rather than American fries!


posted by: UXwoLkzjyO (xs0qjre5wnc(a)outlook.com) [Odpovědět]

KQLkAzntzBT

pátek, 14. listopad 2014
16:51

to počased je fakt přededšernfd...v noci je pod nulou a to se mi fakt neledbed...kde je to kre1sne9 slunečne9 jaro?Jinak ta oranžove1 je super :). A ti jsem si myslela, že oranžove1 ne1m blondfdnke1m neslušed...


posted by: KQLkAzntzBT (q8owzai1(a)outlook.com) [Odpovědět]