verze pro tisk

Na co si dát pozor při nákupu plastových oken?

1. červen 2015

Přestaňte topit pánubohu do oken a pořiďte si nová okna, která disponují perfektními izolačními vlastnostmi. Jenomže která si vybrat, když je nabídka tak pestrá? Dodavatelé se vyrojili jako houby po dešti, ale ne všichni nabízí kvalitní produkty.

Naopak se předhánějí se slevovými a akčními nabídkami, které jdou bohužel ruku v ruce s určitými kompromisy. To samozřejmě neznamená, že není možné sehnat kvalitní a přesto levná plastová okna – budete si však muset dát záležet na výběru výrobce.

Zdarma nebo se slevou? Kde je háček?

Situace hraje ve prospěch zákazníků. Nabídka převýšila poptávku a ceník plastových oken už nemůže být přívětivější. Jenomže přívlastek „ZDARMA“ bývá v souvislosti s tímto sortimentem zavádějící. Je třeba si uvědomit, že zdarma není nikdy nic. Obchodníci sází na psychologický efekt a nabízí zdarma např. parapety nebo sítě proti hmyzu. Některé dokonce montáž či zednické zapravení špalet. Je na tom snad něco divného? Nikoliv, ale počítejte s tím, že si firma nenápadně navýší cenu na jiných položkách.

Mezi další používané nekalé praktiky patří i velmi vysoké slevy. Vždyť kdo by odolal nabídce na slevu ve výši 70 %? Patrně jen málokdo, ale po porovnání zlevněných oken se seriózní (byť nezlevněnou) nabídkou zjistíte, že ani po slevě nebyla okna levnější než výrobky od seriózního prodejce.

OKNOPLASTIK – jistota výhodného nákupu

Mohli bychom pokračovat dále, ale raději přihodíme konkrétní tip na spokojený nákup. Český výrobce OKNOPLASTIK s.r.o. vyrábí okna z plastu od roku 2002 a k výrobě používá špičkové prvky od renomovaných výrobců jako Salamander, Aubi Siegenie apod. Na funkčnost dostanete záruku 10 let a budete-li využívat pravidelné servisní podmínky, může se záruka vyšplhat až na 40 let.

Poctivá česká okna sice nejsou k mání s pohádkovými slevami, ale přesto je jejich cena velmi nízká. Neváhejte zažádat o kalkulaci – ta je opravdu zdarma a budete mít možnost porovnání s konkurenčními nabídkami.

Komerční sdělení

-jan-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!