verze pro tisk

Plovoucí podlaha: dřevo či laminát?

31. říjen 2012

Chystáte se vyměnit podlahu ve vaší domácnosti a nevíte si rady s tím, jaký typ podlahové krytiny zvolit? Vhodnou a kvalitní záležitostí jsou plovoucí podlahy, dřevěné či laminátové.

Co jsou to plovoucí podlahy

Ptáte se, co jsou to vlastně ty plovoucí podlahy? Jedná se o moderní typ podlah, které mají velmi pěkný design a jsou vysoce funkční. Ve stručnosti se dají charakterizovat tak, že při jejich montáži nedochází k pevnému propojení krytiny s betonem či jiným podkladem, který v domácnosti máte. Mezi nimi je použito pouze pružného materiálu, který způsobuje pružnost podlahové krytiny a utváří její celistvost. Plovoucí podlahy jsou oblíbené zejména z toho důvodu, že mají vysokou odolnost a dlouhou životnost, ocenit lze také fakt, že se oproti jiným způsobům lehce a poměrně rychle instalují.

Plovoucí podlahy mohou být vyrobeny ze dřeva nebo laminátu. Je zajímavé, že se mnozí laici domnívají, že plovoucí podlahy jsou pouze laminátové. Není tomu tak, velmi kvalitní jsou také dřevěné plovoucí podlahy.

Laminát i dřevo mají své přednosti

Není asi třeba se déle rozepisovat o přednostech a nevýhodách, které charakterizují dřevěné podlahy. Pakliže se budete rozhodovat, zda zvolit právě dřevěné nebo laminátové plovoucí podlahy, může do jisté míry rozhodovat vzhled a samozřejmě i cena. Co se týče vzhledu, zde je pravdou, že zkrátka dřevo je jedinečné. Přírodní materiály jsou obecně do domácnosti mnohem vhodnější. Je však nutné si dát pozor na to, abychom zvolili takovou dřevěnou podlahu, jež bude vyrobena z prvotřídního a pro podlahy vhodného dřeva. Určitě ale nezanevřete na laminát. Laminátové podlahy rovněž mají své kouzlo a právem se dnes těší stále větší oblibě. Krom toho jsou levnější nežli dřevěné podlahy a jejich vzhled také potěší.

HT Parket- výrobce plovoucích podlah

Laminátové a dřevěné podlahy dnes nabízí poměrně velké množství firem. Jednou z těch, u níž máte možnost si objednat skutečně kvalitní plovoucí podlahy ze dřeva i laminátu, je společnost HT Parket. Tato firma vyrábí třívrstvé i dvouvrstvé dřevěné podlahy a laminátové podlahy, které se stanou významnou dekorativní složkou vaší domácnosti a zároveň budou maximálně spolehlivě plnit svoji funkci. Chůze po plovoucích podlahách od HT Parket bude vždy příjemnou záležitostí.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!