verze pro tisk

Realizace schodiště v rodinném domě

5. leden 2012

U patrového rodinného domu či v mezonetových bytech je potřeba řešit problematiku schodiště. V první řadě jde o to, jak velký prostor na schodiště lze využít. Z toho se pak vychází při samotném návrhu schodiště, tedy to, jak bude schodiště příkré, jaký bude počet schodů a nakolik bude schodiště široké. V neposlední řadě bychom pak měli vyřešit otázku, jaký materiál pro schodiště zvolíme.

Zastavme se právě u výběru vhodného materiálu. Schodiště se nejčastěji vyrábějí ve dvou základních variantách. V prvním případě jde o dřevěné schody, druhou možností jsou pak ocelová schodiště.

Dřevěná schodiště

Dřevěná schodiště jsou velmi příjemným designován prvkem každého domu. Je však na místě dodat, že je potřeba dřevěné schody použít jen tam, kde není příliš velká frekventovanost lidí. Rozhodně se tak méně hodí například do veřejných budov a prostranství. I v nejvyšší kvalitě jsou totiž při větším zatížení rychleji opotřebitelná nežli pevnější ocelová schodiště.

Jaké druhy dřeva jsou pro schody vhodné

Při volbě dřeva se dává nejčastěji přednost klasickým tvrdým dřevinám, jako jsou javor, dub či jasan. Mnozí majitelé si dají na vzhledu schodiště velmi záležet a jsou ochotni si za kvalitu také připlatit. V tomto případě doporučujeme nechat si vyrobit schody například z exotičtějších dřevin. Tou může být kupříkladu mahagon.

Schodiště z oceli

Ocelová schodiště se vyskytují spíše ve veřejných budovách, zvolit si je však mohou i majitelé rodinných domů, kteří mají rádi moderní styl. Přestože ocelové schody působí na první pohled chladným dojmem, rozhodně jsou velmi praktické a pro moderně zařízené interiéry i velmi elegantní.

Výrobce ocelových a dřevěných schodišť

Schody a schodiště ze dřeva i oceli vyrábí a realizuje společnost Stadler. Její pobočky, v nichž se lze dozvědět více o možnosti realizace schodiště, se nacházejí v Praze, Brně a Českých Budějovicích. Firmu lze kontaktovat také přes její internetové stránky stadler.cz.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!