verze pro tisk

Schodišťová sedačka umožní pohyb v patrech domů i osobám se zdravotními potížemi

26. říjen 2011

Lidé, kteří mají potíže s chůzí a jsou odkázáni na vozík, mívají problémy dostat se do vyšších pater, a to jak ve veřejných budovách ( na úřadech, v bankách, školách apod.), tak i doma. Pokud bydlí v patrovém domě, který má pouze schodiště, pak se jedná opravdu o velmi nepříjemnou záležitost a nepohybliví lidé se tak prakticky nemají možnost svépomocí do vyššího patra dostat.

Snazší pohyb pro lidi, kteří nemohou vyjít schody

Pomoci však mohou schodišťové sedačky, respektive exteriérový výtah na schodiště. Jeho instalací získají lidé, kteří nemohou chodit, přístup po celé budově, aniž by museli pokaždé žádat někoho o pomoc. Problémy s chůzí a nepohyblivostí trápí poměrně značnou část populace. Může se jednat o starší lidi, invalidy či nemocné, kteří mají po určitou dobu například nohu v sádře a nemohou se pohybovat po schodech jako běžně.

Jak vybrat schodišťovou sedačku

Jak vybrat schodišťovou sedačku - to je problém, který bychom měli řešit přímo s prodejci těchto zařízení. Je potřeba zvolit takový výtah na schodiště, který nebude omezovat v běžném provozu domu. Schodišťová sedačka by pak měla mít v ideálním provedení sklopné podpěry pro ruce a nohy. Ve složené poloze tak bude takováto schodišťová sedačka zabírat jen nezbytné minimum místa, čímž bude brán ohled na další uživatele schodů. Kvalitní schodišťové sedačky dnes mají i různá vylepšení, jako jsou možnosti zatáčet či zvládat rohy. Dobrý externí výtah na schodiště a schodišťová sedačka se také poznají podle toho, že při provozu nevydávají prakticky žádný hluk. Příliš hlučné zařízení by mohlo například v panelovém domě rušit ostatní spolubydlící.

Instalace schodišťové sedačky není nijak složitou záležitostí, neboť se neprovádí žádné zásahy přímo do zdi. Výhodou kvalitních schodišťových sedaček ( například těch od firmy Stannah) je i to, že fungují i při výpadku elektrického proudu.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Drahomíra Šiftová

pátek, 4. červenec 2014
12:10

Dobrý den.Jelikož mi léta přibívají,tak už se začínám zajímat o schodištové sedačky.Proto bych ráda věděla na jakou cenu tato sedačka vyjde.Schody jsou rozděleny na dvě části a mezi nima je odpočívadlo.Děkuji. Drahomíra Šiftová


posted by: Drahomíra Šiftová (dsiftova(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Ing.Ladislav Hendrych

pátek, 4. květen 2018
11:18

Mám zájem o sedačku jedoucí do l.patra v bytovém domě od fy Stannh.Schodiště je točivé do protisměru,o l9 stupních a výšce l7 cm.Děkuji za zprávu a cca cenu.


posted by: Ing.Ladislav Hendrych (novavs(a)volny.cz) [Odpovědět]