verze pro tisk

Senzorová svítidla na zahradu i do domu

13. červen 2011

Moderní dům by měl být řádně prosvětlený tak, abychom museli co nejméně využívat umělé osvětlení. Díky tomu, že při stavbě ponecháme dost prostoru pro okna, která přinesou do jednotlivých místností dostatek venkovního světla, také výrazně ušetříme na energiích.

I v případě, že máme dům postavený tak, že okna směřují na slunečnou stranu a do interiéru tak proudí dostatek přírodního světla, nevyhneme se samozřejmě situacím, kdy je umělé osvětlení potřeba. Jen těžko si dokážeme představit situaci, jak bychom v domě žili ve večerních hodinách, pokud bychom si nepořídili kvalitní umělé osvětlení a svítidla.

Senzorová svítidla do interiéru i exteriéru

Kromě klasického osvětlení do bytu či domu, tedy stropních svítidel a lamp na zdi apod., je možné využít i jako výborné doplňky do bytu také různá senzorová svítidla. Ta se dají použít nejen do interiéru, ale také na zahradu či zdi domu.

Některá senzorová svítidla pak mají v sobě zabudovány i různé prvky, jako jsou čidla pohybu. Díky tomu se pak světlo rozsvěcuje jen tehdy, je-li v jeho dosahu znatelný pohyb. I pomocí tohoto prvku se dá výrazně snížit spotřeba energií, nemůže se totiž stát, že bychom například zapomenuli zhasnout světlo po příchodu do domu a to by pak svítilo po celou noc. Senzorová svítidla se po čase sama vypnou. Dokonce mohou částečně působit i jako ochranný prvek před případnými zloději, neboť díky pravidelnému rozsvěcování vytváří dojem, že v domě je neustále některý z majitelů.

Lampy jsou skvělým doplňkem do pokoje

Domácí svítidla nutně nemusí plnit jen svoji základní funkci, některé typy svítidel ( lampy ) mohou být zároveň velmi vkusným doplňkem interiéru domu a mohou spolu s dalším nábytkem tvořit kostru celkového designu jednotlivých místností. Velmi vkusné jsou například stolní lampy v ložnicích, které jako osvětlení mohou zároveň plně nahradit klasické stropní světlo.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!