verze pro tisk

Tepelná čerpadla dnes vytápějí i stavby, u kterých byste to nečekali

30. listopad 2011

Tepelná čerpadla jsou dnes součástí mnoha staveb. Nejedná se však jen o moderní rodinné domy, jak se mnozí domnívají, tato ekologická a zároveň ekonomicky úsporná zařízení už využívají i mnohé veřejné budovy, úřady a dokonce i historické objekty.

Tepelná čerpadla dnes vyhřívají i kulturní památky

Z posledně jmenované skupiny uveďme třeba Strahovský klášter či hrad Švihov na Klatovsku. Ano, i tyto kulturní památky využívají tepelných čerpadel pro vytápění místností.

Důvody, které vedou k nákupu tepelného čerpadla

Důvodů, proč využít tepelné čerpadlo voda voda, země voda či vzduch voda nejen v rodinném domě, ale také ve veřejných budovách, je hned několik. Každý správný majitel či správce objektu chce za provoz ušetřit co nejvíce peněz. A právě tepelná čerpadla dokáží být pro peněženku majitelů velmi výhodná. Vždyť například majitel rodinného domu o velikosti zhruba 200 metrů čtverečních ročně ušetří až 30.000 korun za vytápění. Tím je řečeno prakticky vše.

Přestože pořízení tepelného čerpadla není levnou záležitostí, návratnost investovaných peněz se pohybuje jen v řádu několika let ( uvádí se, že jde v průměru o 5-8 let). A přitom tepelná čerpadla mají několikanásobně delší životnost. Úspora v řádu desítek procent je tak tím hlavním, co majitele domů a dalších objektů vede k pořízení tepelného čerpadla. Dalším důvodem je pak samozřejmě ekologičnost tohoto zařízení, kdy nejsou spalovány a následně do vzduchu rozptylovány žádné škodlivé látky. Jako je tomu při jiných způsobech vytápění.

Ať už si pořídíme tepelné čerpadlo země voda či jiný typ, máme jistotu, že neprohloupíme. Tepelná čerpadla se dnes začínají objevovat i v místech a objektech, kde by to ještě před pár lety nikdo neřekl. A drtivá většina lidí, kteří tepelná čerpadla používají, Vám potvrdí, že udělali správný krok.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!