verze pro tisk

Tepelná čerpadla jsou budoucností pro levné vytápění domů

30. květen 2011

Při výstavbě, zařizování či modernizaci našeho rodinného domu bychom měli dbát důraz také na to, aby provoz domu byl co nejlevnější a zároveň ekologický. K tomu může přispět použití tepelného čerpadla, kterým se dá ohřívat užitková voda či

vytápět jednotlivé místnosti domu.

Jak fungují tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla jsou z ekologického hlediska výborným produktem. Energii, která je následně využita k topení či ohřívání vody, získávají přímo z obnovitelných přírodních zdrojů. V závislosti na typu je energie do kondenzátoru tepelného čerpadla přiváděna ze země ( nejčastěji z prostoru Vašeho pozemku), z vody ( povrchové či hlubinné) či ze vzduchu. Takto získaná energie se následně díky kondenzátoru předá do vytápěcího systému. Jedná se o relativně jednoduchý, avšak velmi účinný princip, který funguje na podobné bázi jako například chladnička s tím rozdílem, že na jedné straně je teplo odebíráno a na druhé předáváno do vnějšího prostoru.

Ušetří desítky procent energií

Tepelná čerpadla dokáží snížit výdaje za energie opravdu výrazně. Pokud budete používat kvalitní produkty, jakými jsou na českém trhu kupříkladu tepelná čerpadla od společnosti Solarex, pak lze ušetřit až 80% energie potřebné k ohřívání vody či vytápění domu.

Budoucnost v oblasti vytápění domů

Tepelná čerpadla jsou sice stále poměrně novinkou, nicméně jejich obliba i kvůli výše zmíněným faktům prudce roste a dá se s klidem říci, že mají velkou budoucnost v oblasti vytápění objektů, a to nejen rodinných domů. Mají zároveň dlouhou životnost, takže prvotní investice do tepelných čerpadel je poměrně rychle návratná.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!