verze pro tisk

Venkovní stínící prvky: Srovnání venkovních žaluzií a předokenních rolet

7. listopad 2013

Stínící prvky jsou praktickými doplňky domu, které pomáhají zvýšit komfort bydlení. Pokud uvažujete o tom, že zvolíte stínění ve venkovním provedení, pak máte na výběr dvě základní možnosti – venkovní žaluzie a předokenní rolety. V čem se liší a jaké jsou jejich přednosti?

Společný cíl – stínění

Oba systémy mají v zásadě společný hlavní cíl – chránit interiér domu před přímým slunečním zářením. Kromě této hlavní funkce však přispívají také například ke snížení hluku, který jde zvenčí dovnitř objektu. Dále slouží i jako doplněk, který napomáhá snižovat tepelné ztráty na domě.

Účinnost

Z hlediska stínění jsou předokenní rolety i venkovní žaluzie téměř stejně účinné. Pakliže jsou kvalitně provedeny a nainstalovány, dokáží zajistit, že do domu skrz ně projde jen naprosté minimum světla.

Zvuková izolace

Rozdíl spočívá ve schopnosti tlumit hluk zvenčí. V tomto ohledu jsou přeci jen účinnější předokenní rolety nežli venkovní žaluzie. Snížení hluku u nich může být až kolem 7 decibelů, což rozhodně není zanedbatelný údaj.

Ovládání

Rozdíl může spočívat také v systému ovládání. U obou se dá použít ovládání skrz elektropohon, v případě potřeby dokonce i na dálkové ovládání. Je pravdou, že elektrické ovládání je častější spíše pro předokenní rolety.

Cena

Značný rozdíl pak spočívá v ceně. Obecně se dá říci, že venkovní žaluzie jsou levnější nežli předokenní rolety. Je to dáno materiály a také celkovou konstrukcí. V případě předokenních rolet jde přeci jen o kompaktnější a důmyslnější systém. To však zdaleka neznamená, že by venkovní žaluzie byly špatné, to rozhodně nikoliv.

Ať už zvolíte venkovní žaluzie nebo předokenní rolety, cíl určitě splní – poslouží jako výborný stínící prvek ve vaší domácnosti. Podstatné je, abyste si vybrali kvalitu za rozumnou cenu, tedy firmu, která tyto stínící prvky dodá a namontuje v patřičné kvalitě.

Komerční sdělení

-sad-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!