verze pro tisk

Vybíráme okna pro náš dům

13. červen 2011

Během stavby nebo rekonstrukce domu přijde zcela jistě na řadu také otázka, jaký zvolíme typ oken. V první řadě je potřeba si říci, že okny, která nebudou dostatečně kvalitní, může ucházet velmi podstatná část tepla. V zimním období nám tak kvůli tomu mohou výrazně vzrůst náklady, které bude třeba vynaložit na vytápění domu.

Eurookna

K tomu, abychom co nejefektivněji zabránili unikání tepla z místností, je tedy potřeba zvolit kvalitní okna. Na výběr dnes máme například eurookna, která jsou v poslední době velmi populární.

Eurookna jsou vyráběna z dřevěných, vícevrstvých lepených profilů, takže dochází k minimálnímu úniku tepla. Tato okna velmi dobře izolují a navíc nedochází ke kroucení dřeva. Pokud zvolíte eurookna, pak je nejvhodnější je osadit klasickým kováním, které se jinak používá u plastových či hliníkových oken a dveří.

Doporučujeme:

Plastove okna Salamander

Plastová okna

Pokud nechcete použít dřevěná okna, která jsou přeci jen cenově dražší, je zde jasná volba v podobě plastových oken. Plastová okna jsou velmi moderním prvkem. Dokáží rovněž velmi dobře izolovat, takže skrz ně uniká jen naprosté minimum tepla. Navíc je lze pořídit v mnoha barevných variacích, nejběžněji se přitom používají klasická bílá plastová okna. Mezi špičku v tomto oboru patří kupříkladu plastová okna Salamander.

Dřevo, z nichž se vyrábí eurookna

Vrátíme-li se ještě zpět ke dřevěným oknům, pak lze vybírat hned z několika druhů dřevin, z nichž jsou eurookna vyráběna. Mezi nejběžněji využívané dřeviny patří červený smrk, borovice, malajský dub ( ten se vyznačuje velmi dobrým poměrem tvrdosti a hmotnosti) a dub. Každá dřevina dodává eurooknům jiné vlastnosti, například okna z borovice jsou vhodná zejména do míst, které jsou spíše stinná, zatímco smrková okna naopak velmi dobře snáší sluneční záření.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!