verze pro tisk

Vzduchová tepelná čerpadla jsou velmi ekonomická

10. duben 2012

V novostavbách, tedy rodinných domech i rezidenčních stavbách, se stále více „zabydlují“ tepelná čerpadla jako alternativní systémy vytápění. Je to dáno tím, že tepelná čerpadla přinášejí nemalé finanční úspory, které se pohybují v řádu tisícikorun ročně. Použije-li majitel domu k vytápění objektu či ohřevu vody tepelné čerpadlo, pak jeho náklady na vytápění domu budou výrazně nižší, než kdyby vytápěl klasickými způsoby.

Druhy tepelných čerpadel

Existuje několik druhů tepelných čerpadel. Jedná se o tepelná čerpadla země/voda, která získávají teplo z půdy, tepelná čerpadla voda/voda, která pro vytápění využívají vodní plochy či podzemní vody a konečně také tepelná čerpadla vzduch/voda, která teplo získávají jednoduše ze vzduchu z vnějšího prostředí domu.

Vzduchové tepelné čerpadlo

Právě posledně jmenovaný typ, tepelné čerpadlo vzduch/voda, je oblíbené možná nejvíce, neboť se u něho nemusí počítat s tak velkými pořizovacími náklady. Oproti dalším dvěma typům je tak u nich mnohem rychlejší návratnost investice. Při instalaci totiž majitel nemusí počítat se zemními pracemi. A co si budeme povídat, právě prvotní náklady jsou velmi podstatné. Mnoho majitelů rodinných domů dosud váhá, zda si tepelné čerpadlo pořídit a ve chvíli, kdy se rozhoduje, hraje nižší cena vzduchového tepelného čerpadla velkou roli. Vzduchová čerpadla mají navíc daleko snadnější údržbu, při výměně kolektorů se opět nemusí převrtat celá zahrada.

Tepelná čerpadla ACOND

Pakliže projevíte zájem o tepelná čerpadla, pak si musíte také zvolit značku, do které investujete. Kvalitní tepelná čerpadla v České republice mají značku ACOND. A proč právě tepelná čerpadla ACOND? Tepelná čerpadla ACOND jsou vzduchová, platí tedy pro ně vše, co bylo uvedeno výše. Tato vzduchová čerpadla se vyznačují velmi dlouhou životností, neboť jsou vyrobena tak, aby byl kompresor v provozu jen v nezbytné době. Jedná se tak o velmi efektivní zařízení, která se hodí pro všechny typy staveb. Jde o český výrobek.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!