verze pro tisk

Jak na pojištění nemovitosti, domácnosti i zahrady?

1. červenec 2019

Máte krásný dům vybavený kvalitním nábytkem a značkovými spotřebiči? A co vaše zahrada? Pracujete na ní od jara do podzimu, investovali jste desítky tisíc do zahradního architekta i každoroční údržby, aby byla vaší pýchou. A máte vše dobře pojištěné? Oheň, povodeň, vichřice nebo krupobití mohou způsobit nezměrné škody totiž nejen domu, ale i zahradě nebo vedlejším budovám. Jak mít perfektní pojištění veškerého majetku?

Na co se pojištění vztahuje?

Při sjednávání pojištění je nutné vědět, čeho se vlastně týká. Nejčastější chybou bývá záměna pojištění nemovitosti a domácnosti. Obě pojistky kryjí odlišné škody a v případě záměny nedojde k uhrazení škodní události, je proto potřeba dát pozor na výběr pojištění. U pojištění domu se zahradou je nejideálnější vybrat komplexní pojištění, které zahrnuje pojištění nemovitosti, domácnosti, zahrady i vedlejších budov, jako jsou garáže nebo stodoly, a to pouze na základě m² obytné plochy.

Co je rozsah krytí?

U pojistky je stejně důležitý rozsah krytí. Standardně rizika kryjí živelní rizika, škody způsobené vodou vytékající z vodovodního zařízení, škody povodní nebo záplavou, vichřicí nebo krupobitím, loupeží či krádeží vloupáním. U některých pojistek však najdete v základní ceně i zkrat na elektromotorech, škody způsobené zvěří na budově, vandalismus nebo rozbití skla z jakékoliv příčiny. Před uzavřením pojistky se proto důkladně s rozsahem krytí seznamte.

Co může být ještě v ceně pojistky?

Kromě rozdělení a rozsahu krytí u pojistek bývá u některých navíc i tzv. pojištění na blbost, lépe řečeno připojištění odpovědnosti za škodu. To se hodí v případě všech škod, které člověk způsobí neúmyslně svým chováním. Jedná se např. o rozbití sousedova okna nebo povalení stojanu se sklem nákupním vozíkem. U některých pojišťoven je takové připojištění nejen v ceně majetkového pojištění, ale má dokonce celosvětovou platnost a vztahuje se na všechny členy domácnosti.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!