verze pro tisk

Přechod k jinému dodavateli elektrické energie

21. září 2012

Ptáte se, proč byste měli volit jiného dodavatele elektrické energie? Je to jednoduché, můžete tak dosáhnout levnější elektřiny. Tříčlenná rodina může ušetřit až 1 000 korun ročně. Na našem trhu se totiž pohybuje více dodavatelů a samozřejmě mezi sebou soupeří a nabízejí lepší ceny. Pro nás, jako pro spotřebitele, je skvělé, že existuje konkurence a my si tak můžeme vybrat, od koho chceme elektřinu odebírat.

Pokud se rozhodnete změnit dodavatele elektřiny, tak pro lepší přehled použijte srovnání dodavatelů elektřiny. Podle vámi zadaných parametrů jednoduše zjistíte, kolik můžete přechodem ušetřit nebo naopak to, že váš dodavatel nabízí nejvýhodnější cenu elektřiny a tudíž nemusíte nic řešit. Jestliže si vyberete jiného dodavatele, tak jej stačí kontaktovat a na všem se dohodnout. Hlavně si dejte pozor na výpovědní lhůty stávajících smluv, abyste je neporušili a nemuseli platit pokuty. Držte se všech termínů ve stávajících smlouvách. S novým dodavatelem můžete při uzavírání smlouvy podepsat i plnou moc a on celou změnu vyřeší za vás. Vy si tak budete moci užívat levnější elektřinu bez starostí.

Co je důležité vědět

Když budete chtít přejít k jinému dodavateli, tak mějte na paměti, že změna je úplně zdarma, a proto po vás nikdo nesmí vyžadovat nějaký poplatek, je to dáno zákonem. Přechod lze provést minimálně po šesti měsících odběru elektřiny od stávající společnosti a samozřejmě závisí na výpovědní době ve smlouvě. Takže si libovolně můžete každého půl roku měnit dodavatele.

Změňte dodavatele i vy a budete se moci radovat z peněz navíc. Uvidíte, že úspory rádi využijete jiným způsobem.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!