verze pro tisk

Zajistěte se na stáří prostřednictvím penzijního připojištění

26. duben 2012

Vzhledem k tomu, že populace v stárne a ekonomika nezažívá dobré časy, přičemž ani vyhlídky do budoucna v tomto ohledu nejsou příliš příznivé, měli bychom myslet na svoji budoucnost a řádně se zajistit.

Bez penzijního připojištění nemusí být stáří veselé

Kdo má pocit, že si ve stáří vystačí s důchodem, který mu bude vyplácen od státu, ten by si měl hodně rychle poopravit svůj názor. Již dnes se průměrné důchody pohybují v mezích, které jsou pro klidné žití ve stáří skoro neúnosné. Je přitom jasné, že reálná výše důchodů bude v příštích letech a desetiletích ještě klesat, to znamená, že si s důchodem nevystačíme. Abychom tak měli na stáří klid, je vhodné začít si co nejdříve přispívat na penzijní připojištění.

Penzijní fondy

Penzijní fondy dnes nabízejí poměrně výhodnou formu spoření na stáří. Penzijní připojištění je státem podporováno. Člověk, který si jej u penzijního fondu zařídí, vkládá na svůj účet pravidelné částky, k nimž je pak připočítáván státní příspěvek a také podíl ze zisku penzijních fondů. Přestože se hodně lidí domnívá, že o tyto úspory může v budoucnu přijít, není tomu tak. I to nejlevnější penzijní připojištění je velmi bezpečnou formou střádání peněz na stáří.

Odkdy je dobré začít si spořit na důchod

V momentě, kdy se za dvacet či třicet let dostanete do důchodového věku a budete spoléhat jen na výši svého důchodu od státu, pak můžete splakat na výdělkem. Penzijní připojištění je doporučováno prakticky všemi odborníky, kteří shodně tvrdí, že důchody v budoucnu budou ještě nižší než dnes. Ideální je, pokud si začneme prostřednictvím penzijního připojištění střádat svoje peníze na stáří už kolem 25 až 30 let. O důchodovém pojištění se lze dozvědět i přímo ze stránek MPSV. Při volbě penzijního připojištění je dobré využít internetové srovnávače, díky nimž si snadno zjistíte, jaké připojištění je nejvýhodnější.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!