verze pro tisk

Životní pojištění ochrání případné pozůstalé

19. červenec 2011

Čas od času si každý z nás dělá starost, co by se stalo s našimi dětmi, pokud bychom zemřeli. Lidé, kteří nechtějí v případě svého úmrtí nechat své blízké napospas a bez prostředků, by měli zapřemýšlet o tom, jak tuto případnou situaci zajistit.

Vhodnou volbou je životní pojištění. Jedná se o speciální typ pojištění, které lze uzavřít kdykoliv. Tradiční životní pojištění chrání naše blízké pro případ, že náhle zemřeme. Díky tomuto pojištění totiž pozůstalí dostanou finanční náhradu, která jim může pomoci překlenout špatné období.

Kapitálové životní pojištění

Existuje několik forem životního pojištění. V první řadě lze zvolit například kapitálové životní pojištění, kdy zajistíte nejen sebe i své blízké, ale zároveň můžete rozmnožovat svoje finanční prostředky.

Rizikové životní pojištění

Výhodným typem je také rizikové životní pojištění, které je určeno hlavně pro ochranu Vašich blízkých. Časté jsou totiž případy, kdy „hlava“ rodiny náhle skoná a zbytek rodiny se pak dostane do finančních potíží, které zapříčiní ztráta finančního přínosu z Vaší strany. A právě rizikové životní pojištění umožní Vašim blízkým překlenout těžkou dobu, která nastane po Vašem úmrtí. Rizikové životní pojištění se doporučuje zejména v případě, že splácíte hypotéky, půjčky apod. Po Vaší smrti totiž přechází jako součást dědictví tyto povinnosti na pozůstalé.

Životní pojištění je obvykle možné kdykoliv zvýšit či snížit v podobě jednotlivých pojistných částek. K výplatě peněz dojde v případě naplnění, tedy na konci pojištění nebo při úmrtí.

Úrazové pojištění

Dobrou volbou je také úrazové pojištění, díky němuž jste Vy i Vaše rodina chráněna proti situaci, kdy vlivem úrazu přijdete o možnost pracovat a vydělávat toli peněz jakoo doposud.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!