verze pro tisk

Archivační krabice: udělejte si doma i v kanceláři pořádek v dokumentech

12. únor 2013

Máte nepořádek v dokumentech, které si doma schováváte a uskladňujete? Systém v archivaci si uděláte jednoduše tím, že si pořídíte speciální archivační krabice a boxy, které vám pomohou snadněji setřídit veškeré dokumenty, které ještě nehodláte vyhodit a počítáte s tím, že jich bude někdy v budoucnu zapotřebí.

K čemu všemu lze využít archivační krabice

Archivování dokumentů není jen výsadou firem, různé smlouvy, paragony, složenky a další dokumenty se každému z nás hromadí i doma. Abyste měli v těchto dokumentech v každém momentě naprostý přehled, je zapotřebí si v nich udělat pořádek. Právě k tomu vám pomohou archivační krabice a boxy. Ty jsou uzpůsobeny tak, aby se v nich potřebné dokumenty daly přehledně umístit a roztřídit. Jakmile je pak budete potřebovat, stačí zalistovat v krabici a během chvilky najdete přesně ten dokument, který hledáte.

Podoby archivační krabic

Archivační krabice mají různé formy. Pořídit si můžete například přímo krabice, které slouží k utřídění a uskladnění papírových dokumentů ( smluv, složenek, faktur apod.). Obvykle lze do jedné takovéto archivační krabice vložit přehledně až několik desítek dokumentů. Druhou možnost je využití archivační krabice na celé šanony. Do šanonů vložíte dokumenty a pak tyto šanony umístíte do větší archivační krabice. Běžná archivační krabice tohoto typu pojme až šest kusů šanonů. Tyto archivační krabice a boxy jsou mimořádně praktické zejména v kancelářích, kde pracuje s dokumenty ve větším množství. Typicky se jedná o účetní firmy, archivy společností apod.

Krabice k archivování vám pomohou ke snadnějšímu skladování důležitých dokumentů

Díky archivačním krabicím si doma i v kanceláře vytvoříte přehledný systém. Potřebné dokumenty pak naleznete snadno a rychle. V neposlední řadě vám také vhodně zvolené archivační krabice ušetří spoustu místa. Zatímco volně ležící dokumenty by vám za chvíli zaplnily celou místnosti, po jejich uložení do archivačních krabic je budete mít v poličce, zásuvce, skříni či někde v rohu místnosti a nebudou vám tak zbytečně překážet v dalších činnostech.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!