verze pro tisk

Jak správně grilovat hovězí steaky

6. únor 2013

Grilování na zahradě nebo přímo v domě patří mezi velmi oblíbený způsob přípravy jídel. Pokrmy z grilu jsou mimořádně chutné, pakliže víte, jak správně grilovat. Na domácí gril si přitom můžete dát nejen maso, ale také ovoce či zeleninu. Doslova královskou disciplínou je však příprava grilovaných hovězích steaků.

U steaků je vždy důležité správné propečení

Grilování steaků není zas až tak jednoduchou záležitostí, jak by se vám mohlo na první pohled zdát. Člověk, který se chce pustit do přípravy steaků, musí vědět, jaké maso je na steaky vhodné, případně jak je nutné zvládnout propečení hovězích steaků tak, aby mu opravdu chutnaly a měly správnou konzistenci. Jak známo, stupňů propečení existuje několik, od blue rare ( maso je propečené zvenku, uvnitř je však rudé a krvavé) až po well done ( steak je zcela propečený). Podle toho, jak dobře zvládnete steaky propéct, se teprve pozná, jakými odborníky v kuchyni opravdu jste.

Maso před grilováním nechte uležet

Pro grilování steaků je důležité zvolit nejen správný stupeň propečení. Již před samotným grilováním musíte zvolit vhodné maso. Nejlepší je pravá hovězí svíčková. Pakliže ji zrovna nemáte k dispozici, postačí i takzvaná falešná svíčková. I steak z falešné svíčkové je mimořádně chutný. Před grilováním však maso nezapomeňte naložit a nechat uležet, aby bylo dostatečně měkké a šťavnaté.

Použijte výkonný gril

Při grilování steaků se zaměřte i na samotný gril. Pro steaky je vhodné využívat výkonnější grily, které dokáží vyvinout vysoký žár. Steaky totiž potřebují vyšší teplotu během přípravy, aby jejich propečení bylo rychlé a intenzivní.

Grilování steaků je opravdovým kumštem. Pakliže tento způsob přípravy masa zvládnete, pak si s klidem můžete říci, že jste odborníky na grilování. Je mnoho „profesionálů“, kteří o grilování steaků nemají ani nejmenší potuchy a výsledky jejich práce pak nestojí za mnoho.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!