verze pro tisk

Koupě bytu bez realitky? S využitím realitních webů to jde hravě

16. prosinec 2014

Přemýšlíte o pořízení nového bytu a nechce se vám platit vysoké provize realitní kanceláři? Pak vězte, že to jde o bez ní. Stačí jen vědět, jak na to. Přinášíme vám tip v podobě využití nezávislých realitních webů.

Žádná provize pro realitní kancelář

Koupě bytu bez realitky má největší výhodu v tom, že nezaplatíte provizi realitce. Ta bývá obvykle stanovena ve výši až 3% z prodejní ceny nemovitosti. Poplatek za služby se tak může šplhat do vcelku významné částky. V případě, že využijete realitní weby, tuto provizi platit nemusíte.

Princip realitních webů je v podstatě velmi jednoduchý. Prodejce zde za drobný poplatek (někdy i zcela zdarma) uvádí svůj inzerát. Vy jako zájemci si můžete vybrat z dané nabídky a kontaktovat přímo prodejce, případně jeho zástupce.

Chce to je více trpělivosti

Je pravdou, že koupě bytu bez realitky nemusí proběhnout tak rychle. Jde krom jiného o to, jak kvalitní portál využijete, respektive zda na něm inzeruje dostatečný počet prodávajících. Čím lepší web, tím širší nabídka nemovitostí.

Nechte si při koupi bytu bez realitky poradit od odborníků

Některé weby, jako například portál bytyprodejpraha.cz, slouží zároveň také jako realitní rádce. Na odborníky, kteří s tímto webem spolupracují, se lze obrátit v případě, že máte nějaké nejasnosti ohledně koupě bytu, případně chcete poradit s právní stránkou této záležitosti. Při koupi bytu je na místě opatrnost a obezřetnost, přeci jen investujete nemalé finanční prostředky.

Zmíněný realitní web je dobrou ukázkou toho, jak by takový realitní portál měl vypadat. Jednotlivé nabídky jsou zde rozděleny podle lokality. Zajímá-li vás například to, jaké byty ke koupi nabízí aktuálně městská část Praha 1, stačí zvolit příslušnou sekci a hned se vám zobrazí kompletní přehled prodávaných bytů. Filtraci nabídek je dále možné členit také dle dispozic nemovitostí, jejich velikostí, případně i podle dalších kritérií.

Koupě bytu bez realitky je možná trochu zdlouhavější, může však přinést významné finanční úspory, a to až v řádech desítek tisíc korun. Rozhodně tento postup stojí za zvážení, co říkáte?

Komerční sdělení

-fil-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!