verze pro tisk

Kvalitní pásové pily: Řežou dřevo i kov

5. leden 2011

Žádný domácí kutil se neobejde bez dobré pásové pily. Pokud doma máte starou pilu, dobře víte, že než s ní něco uříznete, chce to hodně námahy, času a nervů. Proto se vyplatí investovat do kvalitní pásové pily, které snadno uřízne nejen dřevo, ale také kov. Kvalitní pásové pily se dají pořídit za rozumnou cenu. Podívejte se, jak je vybrat!

Jak vybrat pásovou pilu

Před tím, než se rozhodnete pásovou pilu koupit, zamyslete se nad tím, na co vše ji doma (nebo v práci) využijete. Jiné nároky musí splňovat pila, kterou budete řezat dřevo jednou do roka, až se budete připravovat na zimu, jiné parametry musí mít pila, která bude denně v provozu. Domácí kutilové ocení pro občasné řezání ruční pásové pily, které jsou menší než automatické pásové pily a samozřejmě se dají pořídit za nižší cenu.

Pilové pásy: Vybírejte kvalitu

Aby pila dobře sloužila, je důležité dobře vybrat pilový pás. Kvalitní jsou především pilové pásy vyrobené z uhlíkaté oceli, které jsou odolné a vyznačují se dlouhou životností. Velmi výkonné jsou také bimetalové pilové pásy (jsou vyrobené ze dvou druhů kovů). Bimetalový pilový pás s ozubením si bez problémů poradí s řezáním profilů, jeklů a menších plných materiálů. Speciální úprava zubů pak zajišťuje odolnost proti vylamování zubů.

Správný rozměr pilového pásu

Neméně důležité je vybrat dobře také rozměr pilového pásu. Pokud si nejste jisti správnými rozměry, poraďte se s odborníky. Není nic horšího než koupit nový pilový pás, potřebovat na zimu rozřezat dřevo a nakonec zjistit, že pás na pilu vůbec nesedí!

O tom, jak dobře se vám bude s pilou řezat, rozhoduje i upnutí pilového pásu. Správné upnutí pilového pásu zvyšuje výkon pásové pily, šetří váš čas i nervy, protože řez je „čistší“. Každá pásová pila pak vyžaduje jiné upnutí pilového pásu. Pokud si proto nejste jisti správným upnutím pilového pásu, obraťte se na odborníka.

Výrobci pásových pil:

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!