verze pro tisk

Nadzemní bazén: 5 tipů pro údržbu bazénu

26. leden 2013

Nadzemní bazény jsou velmi oblíbenými doplňky do domácnosti a na zahradu. Díky nim se můžete koupat na zahradě vždy, jakmile to alespoň trochu umožňují klimatické podmínky. Existuje několik důvodů, proč si pořídit právě nadzemní bazény. Především se jedná o velmi levné řešení, tyto bazény se totiž dají pořídit již od několika málo tisíc korun. Dají se také snadno instalovat a po sezoně snadno uklidit. I pro nadzemní zahradní bazény však platí několik zásad, jakým způsobem je udržovat.

Prostor

Aby venkovní nadzemní bazény mohly bezproblémově sloužit po celé léto, je zapotřebí pro ně vybrat vhodný prostor. Vyberete si pro ně místo, které bude rovné, bez větších povrchových nerovností. Zároveň je také vhodné bazén umístit v dosahu vodního zdroje tak, aby se dal snadno napustit.

Použití čistících prostředků

Voda ve venkovním bazénu se může poměrně rychle znečistit vlivem okolního prostředí a také samozřejmě tím, že jej používáte. Pakliže se o vodu nebudete dostatečně starat pomocí různých čistících prostředků, dojde k jejímu postupnému zakalení, zvýšení nebo naopak snížení pH, tvorbě řas, výskytu baterií atd. K péči o bazénovou vodu použijte kvalitní chemické přípravky, které jsou určeny na udržení pH vody.

Čištění vody vysavačem a síťkou

Před koupáním ve venkovním bazénu zkontrolujte, zda se se vodě nenachází nějaké větší nečistoty. K jejich odstranění použijte klasickou bazénovou síťku. Pořídit si ale lze také moderní bazénové vysavače, které jsou mnohem efektivnější, čištění bazénu tak bude rychlejší a jednodušší.

Bazénová filtrace

I nadzemní bazény, které využíváte jen během letní sezony, by měly mít nainstalovanou spolehlivou bazénovou filtraci. Mezi nejkvalitnější se v tomto směru řadí pískové filtrace, které dokáží zachytit značné množství nečistot, které se v bazénu a ve vodě vyskytují. Jednodušší varianty filtrací pro nadzemní bazény jsou velmi levnou záležitostí, investice do nich se ale rozhodně vyplatí.

Zakrytí bazénu

Pakliže bazén nevyužíváte, je vhodné použít k jeho ochraně příslušenství v podobě plachty či zastřešení. Tím si zajistíte, že si voda v bazénu déle uchová svoji teplotu a navíc do ní nebudou padat různé nečistoty, jehličí atd.

Údržba vody v nadzemních bazénech není žádným kumštem. Pakliže se budete držet alespoň zmíněných zásad, budete si moci během léta vychutnat koupání v čisté a kvalitní vodě.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!