verze pro tisk

Nechte svou domácnost vydělávat. Krátkodobý pronájem přes Airbnb letí nejen v Praze!

2. leden 2019

Jste častěji na cestách než doma a je vám líto, že vaše bydlení leží ladem? Začněte ho krátkodobě pronajímat a vydělávejte zajímavé částky, kterými si přilepšíte rozpočet. Pár tisíc korun měsíčně navíc by vaše rodinná kasa jistě snesla!

Co byste o krátkodobém pronájmu nemovitosti měli vědět?

Krátkodobý pronájem má svá specifika. V mnoha ohledech vítězí nad klasickým (dlouhodobým) pronájmem, ale na druhou stranu rozhodně nejde o peníze bez práce. Tento velmi flexibilní a výnosný způsob pronájmu bytu či domu vyžaduje určité zkušenosti a zároveň si ukrojí z vašeho volného času.

Zřejmě nejjednodušší možnost, jak nechat bydlení vydělávat, je registrace na zprostředkovatelské platformě Airbnb. Právě zde hledají příležitosti ke krátkodobému pronájmu turisté z celého světa. Provozovateli sice odvedete provizi, čímž se o část výdělku připravíte, ale na oplátku se snadno dostanete do hledáčku hostů, které byste jinde v takovém počtu hledali horko těžko.

Žrout času? Jak pro koho

Nevýhodou krátkodobého pronajímání je časová náročnost. Chcete-li ze svého bytu či domu vytěžit maximum, musíte se mu náležitě věnovat, a to nejen v rámci běžné údržby, ale také online (aktivně komunikovat s potenciálními hosty, upravovat nabídku s ohledem na sezónnost apod.). Všem zmíněným úkonům se však můžete elegantně vyhnout spoluprací s profesionálními správci pronájmu bytu.

Správa pronájmu bytu či domu zahrnuje vše od registrace nemovitosti na rezervačních portálech přes profi úklid až po opravy a údržbu. Odborníci se postarají o osobní přivítání hostů a v případě potřeby zajistí i zdánlivé maličkosti, jako je nafocení interiérů včetně home stagingu.

Kolik vás bude správa bytu na Airbnb stát? Ceny správy krátkodobého pronájmu nejsou vysoké – a pokud se obrátíte na renomované odborníky z Letmeinn.cz, váš příjem stoupne až o polovinu. Poplatky za správu vás proto nemusí nijak tížit.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!