verze pro tisk

Praha láká zájemce o bydlení nejvíce

2. červenec 2012

Vzhledem ke špatným sociálním podmínkám na venkově se řada lidí stěhuje do větších měst. Nejvíce lidí přitom volí Prahu. Hlavní město Praha totiž v mnohém nabízí nejlepší podmínky pro život. Je zde dostatek volných bytů, navíc se zde každým rokem stavějí nové rezidence Praha a bytové domy, v nichž se dá sehnat kvalitní byt za poměrně solidní ceny. Praha je lákavá zejména vzhledem k tomu, že je zde zdaleka nejvíce pracovních možností, dlouhodobě je v našem hlavním městě nejmenší nezaměstnanost. Oproti jiným krajům, kde mnohdy nezaměstnanost dosahuje deseti i více procent, jsou v Praze bez práce zhruba jen tři procenta lidí.

Do Prahy se stěhuje mnoho mladých lidí

Nové byty v Praze často hledají také mladí lidé, kteří sem přijíždějí studovat některou z prestižních fakult UK či jiných univerzit. K tomu, aby zde měli dostatečně dobré zázemí, si hledají převážně levné byty, jichž je i v Praze poměrně velký počet. Mnozí lidé si domnívají, že nové byty v Praze jsou příliš drahé, to však není zcela pravda. Dají se zde pořídit kupříkladu nové družstevní byty, při jejich koupi stačí zaplatit jen čtvrtinu celkové ceny, zbytek je pak placen v podobě pravidelných měsíčních nájmů, a to až do splacení celkové částky za byt.

Developeři stavějí nové byty po celé České republice. Je ale logické, že právě lokalita Prahy a jejího blízkého okolí je pro stavby nových rezidenčních domů nejvhodnější. Není proto překvapením, že i v době, kdy počet nově vzniklých staveb v posledních letech klesá, se v Praze realizují nové byty celkem v hojné míře.

Nové byty v Praze online

Pakliže hledáte nové byty v Praze, může vám s výběrem pomoci internetový portál prahanovebyty.cz. Na tomto webu naleznete mimo jiné informace o tom, jací developeři aktuálně v Praze staví nové byty. Hlavním cílem webu je však pomoc se samotným hledáním nového bydlení. Po zadání několika základních kritérií se vám zobrazí jednotlivé nabídky a možnosti, z nichž si můžete zvolit vhodný byt, v němž budete chtít trávit svůj život.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!