verze pro tisk

Přechod k jinému dodavateli energie: Jak na to?

31. prosinec 2012

Přemýšlíte o tom, že byste změnili dodavatele? Celý proces je poměrně jednoduchý. Srovnání cen plynu i elektřiny lze provést pomocí naší online kalkulačky a ta vám zobrazí nejvýhodnější nabídky. Pak už je jen na vás, která cena se vám bude zamlouvat nejvíce.

Postup pro změnu dodavatele není složitý a velmi vám jej zjednoduší právě online kalkulačka, která provede nejnáročnější část práce za vás. Musíte do ní však vyplnit správné parametry a vaše kontaktní údaje. Náš specialista vám zavolá a ochotně pomůže s přechodem k jiné společnosti. Je nutné podotknout, že vše probíhá zdarma a na to máte i ze zákona právo. Žádná změna dodavatele by neměla být zpoplatněna. Nárok na změnu máte vždy po šesti měsících odběru energie od stávajícího dodavatele.

Hned, jak naleznete novou společnost, tak můžete začít řešit výpověď stávající smlouvy a podpis nové. Pozor na výpovědní lhůtu, někdy být i delší než byste čekali, a proto je potřeba si ji zjistit, abyste neplatili sankce za její porušení. S novým dodavatelem můžete uzavřít takovou smlouvu, kdy mu podepíšete plnou moc a on veškeré papírování vyřeší za vás. Nebudete si tak muset dělat žádné starosti a užijete si levnější energie.

Proč změnit dodavatele

To je na každém z nás, ale mnoho lidí mění dodavatele z naprosto pochopitelných důvodů. Někteří dodavatelé nabízejí elektřinu i plyn řádově o stovky až tisíce dražší. Pak se samozřejmě vyplatí přejít k levnějšímu dodavateli. Změna dodavatele může být na místě, pokud nejste spokojeni se službami, které jsou vám poskytovány. Často totiž dodavatelé klamou své zákaznky na různých doplňkových službách. Hlídejte si, za co platíte, ať zbytečně neutrácíte za služby, které nevyužíváte.

Plyn: spotřeba 6 MWh

Plynule.cz: 9 255 Kč

E.ON Energie: 9 269 Kč

Elimon: 9 302 Kč

Elektřina: spotřeba 2 500 kWh

Amper Market: 12 108 Kč

3-E Europe Easy Energy: 12 353 Kč

ČEZ Prodej: 12 727 Kč

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!