verze pro tisk

Správná údržba vody v zahradním bazénu

4. červen 2012

Máte-li na zahradě vlastní bazén, pak jistě dobře víte, že kromě zábavy a možnosti koupání přináší jeho přítomnost také několik starostí. O domácí bazény je nutné se pravidelně starat, jinak se velmi snadno může stát, že kvalita vody půjde rychle dolů a pak nám bazén na zahradě bude spíše dělat ostudu a navíc nesprávně ošetřená voda může být i zdraví škodlivá.

Jak se pozná kvalita vody

O bazény nemusíme pečovat každý den, jejich čištění a desinfekce vody zabere jen pár minut týdně. Je však důležité vodu zbavit mechanických nečistot za pomocí kvalitní a dostatečně výkonné filtrace a zároveň bazénovou vodu ošetřit i chemicky.

Bazénová chemie hubí choroboplodné zárodky, bakterie a řasy. Základním parametrem vody je pH vyjadřující kyselost či zásaditost vodných roztoků. Pokud je špatně nastavené pH výrazně se snižuje účinnost použité bazénové chemie. Ideální pH je 7,2. Dezinfekce bazénové vody se nejčastěji provádí za pomocí chlorových přípravků (chlorová chemie) nebo za pomoci přípravků na bázi aktivního kyslíku (bezchlorová chemie). Při dávkování bazénové chemie je důležité dbát na správné dávky dle návodu k použití.

Bazénová filtrace

Kromě bazénové chemie je velmi důležité, aby u bazénu byla nainstalována kvalitní a dostatečně výkonná bazénová filtrace. Můžeme využít například pískovou filtraci, která pracuje na velmi jednoduchém, avšak mimořádně účinném principu. Využívají k tomu přírodní principy. Bazénová voda prochází přes pískovou filtrační náplň, ve které se mechanické nečistoty zachycují, a čistá voda se vrací do bazénu. Náročnost na údržbu pískové filtrace je minimální.

Bazény, bazénové příslušenství, filtrace a bazénovou chemii můžete nyní výhodně nakupovat přes internetový obchod bazenyshop.cz. Za výborné ceny zde máte možnost zakoupit nadzemní bazény, které mají jednoduchou konstrukci a hodí se zejména pro lidi, kteří nechtějí investovat do zapuštěných bazénů. Také zde pořídíte bazénovou chemii, v nabídce je i bezchlorová chemie a další alternativní technologie k ošetření bazénové vody.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!