verze pro tisk

Srovnání cen: Plyn a elektřinu lze získat levněji

30. říjen 2013

Mnozí majitelé domácností si stěžují, že platí vysoké částky za energie. Spolu s nájmem a platbami za další služby pak sotva stíhají jejich výdělky na to, aby mohli žít důstojně. Situace v tomto ohledu se u nás ale zlepšuje, k čemuž výrazně přispívá rostoucí konkurence právě v oblasti trhu s energiemi.

S cenou za energie dnes můžete pohnout vlastní iniciativou

Pakliže i vy patříte do skupiny obyvatel, kteří nejsou spokojeni s tím, kolik platí za elektřinu či plyn, můžete udělat zásadní krok k tomu, abyste za energie platili méně. Prvním, co musíte udělat, je provedení srovnání cen energií.

Na základě porovnání cen plynu a elektřiny zjistíte, jestli za energie skutečně platíte zbytečně moc vzhledem k tomu, jaký máte odběr. Právě na odběru docela záleží. Platí zde, že čím více elektřiny či plynu odebíráte, tím platíte za jednotky elektřiny či plynu méně.

Přechod k jinému dodavateli není žádným během na dlouhou trať

Na základě porovnání cen elektřiny a plynu si velmi snadno zjistíte, jestli do vaší domácnosti nelze energie dodávat levněji od jiného dodavatele, nežli u kterého nyní máte smlouvu.

Obavy z případného přechodu k jinému dodavateli přitom nejsou na místě. Stačí si jednoduše na základě srovnání cen energií vybrat nejvýhodnějšího dodavatele a ihned můžete přistoupit ke změně. Ta sice nějaký čas potrvá, nicméně už za pár týdnů budete mít smlouvu u nové společnosti a sníží se vám náklady, složenky zkrátka nebudou tak „tučné“ jako doposud.

Srovnání cen plynu a elektřiny je prvním krokem k tomu, jak ušetřit za energie. Následnou změnou dodavatele tomuto definitivně snížíte rodinné výdaje. Díky tomu vám zbude víc peněz na další potřeby a logicky se tak zvýší vaše životní úroveň. Platí přitom, že změna dodavatele se skutečně vyplácí. Většina majitelů domácností, která k tomuto kroku přistoupila, dnes platí o stovky až tisíce korun ročně méně.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!