verze pro tisk

TZ: Nejlepší letní posezení vám dopřeje terasa

22. květen 2014

Společenské akce, grilování, posezení s přáteli, opalování nebo prostě jen odpoči-nek – to všechno jsou aktivity, které má mnoho Čechů spojené s terasou. Ti, kdo mají domek či zahradu, terasu povětšinou vlastní nebo její stavbu plánují. Také vás láká užívat si venkovního posezení a nevíte, jak začít? Tipy a rady, z čeho terasu vybudovat či jak o ni pečovat, poskytne například odborně vyškolený personál společnosti Hornbach.

Základem je volba materiálu

Před samotnou stavbou terasy je důležité soustředit se na několik kritérií, přičemž jedním z nejdůležitějších je výběr vhodného materiálu. Na terasu podle svých představ můžete využít například tropické dřeviny či jehličnany, variantou jsou ale i WPC směsi, tzv. dřevo-plasty. Jejich velkou výhodou je vysoká životnost a nenáročná údržba. Díky tomu, že se na nich netvoří trhliny či třísky, jsou navíc vhodné i k chůzi naboso.

„V hobbymarketech Hornbach je k dostání několik materiálů pro stavbu terasy, z nichž každý má svá pro a proti. Podle možností a preferencí zákazníka jsme však schopni ušít řešení každému přímo na míru,“ uvádí David Kolář, ředitel marketingu společnosti Hornbach

A dodává: „Trendem v této oblasti jsou dřevěné materiály, zejména impregnovaná borovice, modřín nebo bukit, ale například i WPC, laminát či vinyl. Zatímco výhodou dřeva je například krásná přírodní vůně a měkkost, u umělých materiálů můžeme ocenit vysokou odolnost či ochranu proti UV záření."

Čím lepší péče, tím delšíživotnost

O terasu, ať už je z jakéhokoli dřeva, je nutné správně pečovat. K tomu mohou napomoci správné ošetřovací prostředky. V hobbymarketech Hornbach můžete nalézt širokou škálu olejů, jež chrání materiál před neblahými vlivy počasí či před mechanickým opotřebová-váním, ke kterému při běžném používání terasy dochází.

Oleje dřevinu chrání a vyživují, zabraňují prosakování nečistot do materiálu a odpuzují vodu, čímž brání nežádoucímu navlhnutí. Vyznačují se přirozenými odstíny, které neza-barví povrch dřeva a dokonce zabraňují jeho šednutí. Navíc jej chrání před nebezpečným UV zářením, tudíž dřevo vydrží déle lesklé a krásné.

Tisková zpráva Native PR, s. r. o.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!