verze pro tisk

Vyděsilo vás graffiti na fasádě? Víme, jak se uměleckého díla zbavit!

30. září 2016

Graffiti je kontroverzní umění. Profesionálům nelze upřít ohromný talent a uplatňují-li ho na legálních plochách, pak je to naprosto v pořádku. Veřejnost už graffiti nevnímá tak negativně jako v minulosti, ale jen do doby, než se malůvky objeví na soukromém majetku. Možná je to i váš případ – jednoho krásného dne jste zjistili, že se vandal vyřádil na fasádě vašeho domu. Jak postupovat? Prozradíme vám, jak barvu odstranit a poradit si s problémem jednou pro vždy.

Čištění graffiti svépomocí je problematické

Pravděpodobně vás napadlo, že se okamžitě pustíte do renovace. Čištění od graffiti ale není tak snadné, jak se na první pohled jeví. Barva ze spreje proniká do struktury materiálu a běžné čisticí prostředky příliš mnoho nezmůžou. Obvykle nikam nevede ani přemalování běžnou fasádní barvou – ta graffiti stoprocentně nepřekryje a výsledek nevypadá nijak dobře.

Jednou z možností, jak se s graffiti vypořádat, je aplikace speciálního čisticího prostředku. Na trhu je množství přípravků, z nichž některé jsou skutečně efektivní. Jenomže vybrat ten správný není jednoduché. Při neodborném odstranění hrozí riziko poškození podkladu a ve finále zaplatíte za vyčištění podstatně větší částku.

Nechcete riskovat? Pak se obraťte na odborníky, kteří si s posprejovanou fasádou poradí. K těm nejlepším patří technici ze společnosti AXIOM REAL.

Jak graffiti odstraňují profesionálové?

Odborníci z AXIOM REAL mají s čištěním fasád od graffiti dlouholeté zkušenosti. Navíc disponují špičkovou technikou a odstraní z fasády i lihové fixy, zbytky lepidla a další nečistoty. Na menší ploše vám předvedou, jak bude výsledek čištění vypadat. Poté obdržíte přesnou kalkulaci a po odsouhlasení se ve stanoveném termínu postarají o odstranění graffiti.

Samotným odstraněním však problém nevyřešíte. Účinnou prevenci představují nátěry proti graffiti. Více se dozvíte na www.graffiti.cz.

-jan-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!