verze pro tisk

Využití hliníku a jeho slitin v různých odvětvích průmyslu

28. červen 2011

Přestože je hliník jedním z nejvíce rozšířených prvků, které jsou obsaženy v zemské kůře, teprve v posledních desetiletích jej dokážeme dokonale využívat. V současné době již není problémem jeho průmyslová výroba, a to díky metodě elektrolýzy roztavených kovových rud. Po celém světě se tak dnes vyrobí miliony tun hliníku ročně.

Uplatnění hliníku

Hliník nachází velmi široké uplatnění, a to jak v čisté formě, tak v podobě různých slitin, jako jsou dural ( slitna hliníku s mědí a hořčíkem) apod. je tím pádem zřejmé, že se hliník v různých podobách objevuje nejen ve stavebnictví a dalších odvětvích průmyslu, ale také v ostatních provozech. Slitiny hliníku, jako například právě dural, se pak hojně využívají například v leteckém průmyslu, při stavbě lodí a strojů.

Pakliže budeme mluvit přímo o stavebnictví, zde je široce zastoupen hliník i v čisté podobě. Nejvíce se využívají různé plechové desky. Hliníkové plechy a plechové desky najdou kromě stavebnictví uplatnění také v automobilovém průmyslu či strojírenství.

Prodej hliníku a plechových desek

Hliník a plechové desky lze pořídit například u společnosti Alcom Alval s.r.o. U této firmy je možné si zakoupit hliníkové plechy a desky v různých jakostech a tloušťkách od 0,2mm do 400mm. Lze si je nechat i nadělit na požadovaný rozměr pomocí kotoučové pily do tloušťky 150mm a délky řezu 3000mm, na pásové pile pak firma upraví tento sortiment do délky řezu 2000mm a tloušťky 1100mm.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!