verze pro tisk

Anhydritové podlahy a jejich vlastnosti

28. květen 2012

Při stavbě domu či třeba rekonstrukci bytu je velmi důležité zvolit správný typ podlahy. Dříve se převážně dělaly klasické betonové podlahy. Ty jsou však dnes stále více nahrazovány jiným typem podlah. Jedná se o anhydritové podlahy, které také běžně nesou označení lité podlahy.

Složení lité podlahy

Pakliže se nejprve podíváme na to, z čeho jsou vlastně anhydritové podlahy vyrobeny, pak zjistíme, že jsou směsicí velmi kvalitních surovin. Vyrábějí se smícháním vody s pískem, síranem vápenatým a dalšími látkami. Právě díky optimální kombinaci přísad si získaly v posledních letech velkou oblibu.

Je důležité říci, proč bychom při stavbě podlah ve svém rodinném domě, v rekreačním objektu či bytě měli zvolit spíše lité podlahy nežli klasické, dnes již přeci jen poměrně přežité betonové podlahy. Důvodů, by se našlo hned několik.

Přednosti litých podlah oproti betonovým

Pakliže budeme srovnávat lité podlahy s betonovými, pak zjistíme, že mají mnohem hladší a pevnější povrch, v němž se neobjevují žádné dilatační spáry. Je to zapříčiněno samonivelačním potěrem, směs se díky tomu dokonale rozprostře po požadovaném prostoru. I díky tomu se dají na lité podlahy instalovat všechny známé druhy podlahových krytin.

Přestože si lité podlahy většinou necháváme zhotovit odborníky, je dobré říci, že anhydritové podlahy nevyžadují při realizaci příliš náročné práce, jejich zhotovení je snadnější nežli v případě betonových podlah. Uvádí se, že tvorba lité podlahy v klasickém rodinném domě je otázkou maximálně jednoho či dvou dnů. Samotná pokládka je navíc poměrně čistá, což v praxi znamená, že při její tvorbě nevzniká příliš mnoho odpadu a nečistot. Co je však vynikající - lité podlahy jsou velice rychle zatuhlé, takže po nich můžeme chodit již příští den. A ještě jedno pozitivum se dá najít. u lité podlahy ceník ukazuje, že se tento typ podlahy vyplatí i z ekonomického hlediska. Cena za anhydritovou podlahu není nijak přehnaně vysoká na to, o jak kvalitní typ podlahy se jedná. Lité podlahy navíc mají velmi dlouhou životnost.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

AnXOzpTj

čtvrtek, 13. listopad 2014
18:20

Julie from United Kingdom, October 6, 2012 at 2:23 PM Nice clean room, great breakfast, finredly staff, free parking, heated outdoor swimming pool pleasant swim even in the rain! Good location for exploring both sides of the Garda Lake but not a lot in Torbole.


posted by: AnXOzpTj (8s3yjtecw(a)outlook.com) [Odpovědět]