verze pro tisk

Kvalitu domu ovlivňuje volba vhodné fasádní barvy

18. červenec 2013

Při rekonstrukci rodinného domu je velmi důležité provést nejen jeho zateplení, ale vybrat také vhodnou fasádní barvu. Právě fasáda domu totiž čelí klimatickým jevům. Pakliže by nebyly fasádní barvy dostatečně kvalitní, rychle by došlo k jejich poškození, což by pak mělo vliv na vzhled domu, jeho hodnotu a koneckonců i na kvalitu bydlení.

Při výběru fasádní barvy lze v současnosti vybírat z poměrně velkého množství produktů. Rozdělit je přitom lze do několika základních skupin podle jejich složení.

Akrylátové fasádní barvy

Nejčastěji se u rodinných domů využívají klasické akrylátové fasádní barvy. Tvoří je pojiva z umělé pryskyřice. Ta těmto barvám poskytuje velkou odolnost vůči nepříznivým klimatickým podmínkám.

Akrylátové fasádní barvy dokáží dobře odpuzovat vodu a vlhkost. Navíc jsou také mimořádně odolné. Přitom z cenového hlediska patří mezi levnější varianty.

Silikonové barvy

Další skupinou jsou silikonové fasádní barvy. Jsou podobně kvalitní jako akrylátové barvy, rozdíl však spočívá v tom, že u nich nedochází k tak rychlému zašpinění. Nevýhodou ale může být vyšší pořizovací cena.

Silikátové fasádní barvy

Třetí skupinou jsou pak silikátové fasádní barvy, které je doporučeno použít tehdy, je-li stavba v místech, kde je vyšší vlhkost. Silikátové barvy totiž právě dobře odolávají zvýšené vlhkosti. Ne zdech se pak netvoří plísně.

Prodejce fasádních barev a nátěrů

Fasádní barvy výše zmíněných typů, dále pak laky a nátěry pro nejrůznější účely pořídíte u společnosti Murexin. Tato firma, která na českém trhu působí již od roku 1991, nabízí široký výběr stavební chemie špičkové kvality, a to za příznivé ceny. Jsou určeny pro soukromé osoby i firmy, které se specializují na stavebnictví a příbuzné obory.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!