verze pro tisk

Pokud chcete mít doma krb či kamna, nezapomeňte na stavbu komína

21. květen 2012

Chceme-li v rodinném domě nebo na chatě či chalupě používat krb či kachlová kamna, je potřeba počítat s tím, že pro odvod vzniklých spalin musíme použít komín. V opačném případě budou kamna tvořit spíše jen neužitečnou ozdobu místnosti.

Komínové systémy se dají postavit za den

Stavba komínu není tak složitá, jak bychom možná čekali. Dnes se dá komín postavit prakticky během jediného dne, je možné si objednat kompletní komínové systémy, které již mají integrované komínové vložky. U takovýchto komínových systémů není zapotřebí stavět cihlu po cihle, jsou tvořeny velkými díly, které se na sebe postupně překlápějí. Stavba komínu je tak skutečně otázkou maximálně několika hodin.

Komínové vložky

Pro každý komín je důležitá přítomnost kvalitní komínové vložky. Ty je potřeba volit s vhodnými rozměry. Základní velikost komínové vložky činí 330 mm, v případě potřeby je však možné zakoupit také komínové vložky s jinými rozměry. Například společnost Keramika Letovice nabízí kvalitní tenkostěnné keramické vložky s průměry 140, 160 a 200mm.

Keramické kachle

Firma Keramika Letovice je již dlouhá léta odborníkem na výrobu komínových vložek. V jejím sortimentu však dále naleznete také například špičkové šamotové cihly, které se hodí pro stavbu krbů a kamen. Pro ty z vás, kteří si doma chtějí postavit pěkná kachlová kamna, má zase připraveny vysoce odolné a kvalitní keramické kachle, které lze pořídit v mnoha variantách, velikostech a barevných provedeních.

Krby či kachlová kamna jsou výborným estetickým a přitom plně funkčním zařízením, pokud se správně a precizně postaví. Vždy však musíme myslet právě na odvod zplodin, bez dobrého komínu budete mít při topení velké obtíže a budete spíše litovat, že jste si nepořídili jiný druh vytápění. Pakliže se však kachlová kamna povedou a zároveň jsou přivedena na vhodný komínový systém, pak se rychle stanou chloubou celého interiéru domácnosti.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

CvVdx6yzkuhU

čtvrtek, 13. listopad 2014
14:35

I went to Kmotra once - decent pizza but wasn't in reeivw mode and can't recall much about it. I think maybe you meant Lemon Leaf (rather than Banana Leaf). Still haven't been to the others you mentioned.


posted by: CvVdx6yzkuhU (ldsxhz8e(a)outlook.com) [Odpovědět]