verze pro tisk

Stavba střechy: 3 nejoblíbenější druhy střešních krytin

4. červenec 2015

Při stavbě střechy rodinného domu musíte krom mnoha jiných záležitostí vyřešit i to, jaký druh střešní krytiny použijete. Důležitou roli hraje jejich hmotnost, která ovlivní celkovou nosnost krovu a možnost jeho zatížení v důsledku zatížení sněhem a větrem. V České republice stavaři nejčastěji používají 3 druhy krytin, které si představíme.

Betonové tašky

V současnosti se jedná o možná nejvyužívanější materiál při pokládkách střech rodinných domů. Jedná se sice o těžkou krytinu, která má poměrně značnou hmotnost, má však zároveň několik zásadních předností.

V první řadě se dají pořídit v nepřeberném množství druhů, zejména co se týče povrchových úprav. V každém případě se však vyznačují mimořádně vysokou odolností, ať už vůči mrazu, vodě a či nepříznivým povětrnostním podmínkám. Jsou tudíž vhodné třeba i do horských oblastí, kde v zimních měsících panují extrémnější podmínky.

Betonové střešní tašky jsou oblíbené i díky jejich poměrně snadné pokládce. Zvládnete ji hravě svépomocí. Pakliže ale pracuje se značkovými materiály, které nejsou zrovna levné, doporučuji se spíše obrátit na odborníky. V tomto směru nabízí kvalitní služby firma Střechy Novák. Jde o zkušenou společnost, která realizuje střechy na klíč, je však ochotna vám pomoci i s jednotlivými dílčími pracemi, mezi něž se řadí právě i pokládka krytiny. Firma má pozitivní reference, každý rokem se také účastní největšího tuzemského veletrhu Střechy Praha, kde prezentuje svoji činnost a zrealizované projekty.

Pálené tašky

Klasikou mezi tuzemskými střešními krytinami jsou pálené tašky, které se vyrábějí z keramické hlíny. Jedná se o vysoce odolnou krytinu, která má životnost v řádu desítek let. Nevýhodou je menší výběr povrchových úprav, na druhou stranu se ale vyznačují barevnou stálostí. Střecha si tak po dlouhou dobu zachová svůj původní vzhled. Samozřejmě jen tehdy, budete-li pravidelně udržovat.

Vláknocementové střešní krytiny

Tento druh střešních krytin jste možná dříve znali pod pojmem eternitové. Namísto azbestocementu se dnes používá vláknocement, který není zdravotně závadný. Pokud na domě máte starou eternitovou krytinu, je vhodné ji odstranit a nahradit právě za vláknocementovou. Její výhodou je nižší hmotnost v porovnání s dvěma předchozími druhy krytin. Navíc se dnes vyrábí v poměrně atraktivních provedeních.

-gia-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!