verze pro tisk

Tryskání pískem jako mocný nástroj při čištění fasády i jiných povrchů

5. březen 2018

Jak vyčistit fasádu, na které se po několik let usazovaly atmosférické nečistoty a mikroorganismy? Když selžou běžné postupy a prostředky, musí se profesionálové chopit speciální techniky. A protože nemusí zafungovat ani čištění vysokotlakým nebo parním čističem, přichází na scénu stroje na bázi pískování. K předním odborníkům v oblasti čištění povrchů patří firma AXIOM REAL, která používá špičkové německé přístroje Torbo.

V souvislosti s čištěním fasád musí nutně přijít řeč na tryskání pískem. Oproti jiným metodám má tato technologie několik velkých výhod. Navíc nachází využití také při odstraňování starých nátěrových hmot a omítek, sanaci betonů a dalších úkonech. Čištění touto cestou šetří čas, je ekonomické a velmi šetrné k danému materiálu.

S čím si technici z AXIOM REAL poradí?

Nemá příliš smysl vypisovat, s jakými nečistotami si profesionálové z AXIOM REAL poradí. Tryskání pískem je natolik efektivní metoda, že po zásahu techniků bude fasáda vypadat jako nová, a to bez ohledu na druh a stupeň znečištění. Dokonce i v případě graffiti, jehož odstranění je velmi problematické.

Jak fungují systémy Torbo?

Technologie pískování spočívá v tryskání směsi písku a vody (abrazivo) na znečištěný povrch. Děje se tak pod velkým tlakem a rychlost zrnek písku dosahuje cca 300 m/s. Jde tedy o jiný způsob čištění než v případě běžných metod (tryskání pod vodní clonou s přiváděním vody v koncové trysce a vysokotlaký paprsek s přidáváním písku). Stroje Torbo umožňují změnu poměru písku a vody ze standardního 80:20 až na 10:90. Díky tomu lze minimalizovat prašnost a používat tryskání i v prostředí, kde by něco takového za normálních okolností nebylo možné.

A protože není nad názornou ukázku, podívejte se na fotogalerii realizovaných prací na www.ars.cz. Pochopíte, proč je tryskání pískem tak žádané.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!