verze pro tisk

Úprava okolí bazénu

17. říjen 2012

Moderní venkovní bazény jsou dnes k vidění prakticky v každé druhé zahradě u rodinného domu. Obliba domácích bazénů je v tuzemsku evidentní, v porovnání se sousedními zeměmi je vlastní mnohem více lidí. Je to dáno tím, že bazény se dnes dají realizovat poměrně levně, a to i kvalitní zapuštěné bazény, které jsou instalovány pod povrch zahrady.

U bazénu je dobré mít položenou protiskluzovou dlažbu

Pakliže se rozhodneme pro stavbu bazénu na zahradě, měli bychom také vyřešit, jak upravit jeho okolí. V případě, že máme bazén několik metrů od domu, asi není nejvhodnější k němu chodit po trávě či nějaké zemině. Snadno bychom mohli do bazénu nanést nejrůznější nečistoty, které by pak snížily kvalitu vody a zbytečně by zatěžovaly filtrační zařízení. V okolí bazénu je proto vhodné udělat nějakou dlažbu, která bude protiskluzová.

Travertin - ideální dlažební materiál pro prostory kolem venkovního bazénu

Dlažby v okolí bazénu se dají udělat z různých materiálů. Velmi luxusně působí například travertinová dlažba. Travertin je přírodním materiálem, který se používá pro výrobu dlažeb a obkladů v interiérech i exteriérech. Jde o horninu, která má perfektní vlastnosti a také velmi pěkný vzhled. Travertinové dlažby mají mimo jiné tu vlastnost, že jsou mimořádně odolné vůči mrazům. Dají se chemicky impregnovat tak, aby po nich člověk neklouzal. I z tohoto důvodu jsou travertinové dlažby velmi vhodné k umístění v okolí venkovního bazénu.

Dlažby z travertinu dnes vyrábí poměrně velké množství firem, šikovní kutilové si je jistě dokáží udělat i sami, je však zapotřebí, aby byli dostatečně opatrní a při práci dodržovali všechny zásady bezpečnosti. Určitě nesmí zapomenout používat kvalitní pracovní pomůcky a oděvy, jaké používají i profesionální řemeslníci. Ti je nakupují kupříkladu v eshopu elstrote.sk.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

sx4Y1bPtBF

pátek, 14. listopad 2014
02:56

Vlada asi neporazc3ad, jeho perefrence jsou o tc599c3addu jinde, ale mezi prvnc3admi tc599emi nejspc3adc5a1 bude, pokud to vydrc5bec3ad psychicky. Je to hodnc49b citlivc3bd c48dlovc49bk a ti to nemajc3ad lehkc3a9. Spousta lidc3ad bohuc5beel hodnotc3ad podle oblic48deje nebo barvy hlasu, spousta lidc3ad dc3a1vc3a1 pc599ednost c599vanc3ad a tzv. akci- bude mc3adt hodnc49b antihlasc5af, ale to je jedno. Jsem rc3a1d za kac5bedc3bd den, co tam je, c3bac5beasnc49b mc49b bavc3ad ta kombinace pc599c3admoc48darosti a ohleduplnosti, drsnosti a kultivovanosti a od nikoho tam jsem se nedozvc49bdc49bl tolik zajc3admavc3bdch vc49bcc3ad, jako od nc3ad. Lucka je c48dlovc49bk, u kterc3a9ho platc3ad Take it or leave it. Mezitc3adm skoro nic.


posted by: sx4Y1bPtBF (ln27ggt7j(a)outlook.com) [Odpovědět]