verze pro tisk

Jaká vodní čerpadla lze využít v domácnosti?

31. březen 2014

Pro čerpání vody v domácnosti se využívají vodní čerpadla. Možná ani netušíte, že při jejich koupi máte na výběr z mnoha variant těchto zařízení. Jak správně vybrat čerpadla pro dům a zahradu? Záleží hned na několika faktorech.

Jakou vodu budete čerpat?

V první řadě si ujasněte, k jakému účelu budete vodní čerpadlo využívat, respektive jakou vodu pomocí zařízení budete čerpat. Je totiž rozdíl v tom, zda čerpáte pitnou vodu, která je zcela čistá, nebo silně zakalenou odpadní vodu. Ta totiž může obsahovat značné množství nečistot, a to i větších velikostí. Z tohoto důvodu je zapotřebí zvolit takové čerpadlo, které bude mít dobrý filtr, dostatečně průměr trubice a případně i řezací nástroj, který hrubší nečistoty rozmělní.

Pokud hodláte čerpat znečištěnou vodu, například ze septiku či zatopeného sklepa, vyberte si kalové čerpadlo. Pro čerpání pitné vody ze studny pak slouží hlavně ponorná čerpadla, někdy však stačí využít i čerpadla povrchová. Ta se však častěji využívají spíše k odčerpání vody třeba z řeky nebo v domácnosti k čerpání dešťové vody z nádrže.

Z jaké hloubky vodu odčerpáte?

Hodně záleží na tom, z jaké hloubky budete vodu čerpat. Povrchová čerpadla pro dům a zahradu jsou určena, jak už ostatně z názvu vyplývá, k čerpání vody z malých hloubek, a to maximálně do 8 metrů.

V případě, že máte zdroj vody ve větší hloubce, zvolte raději ponorné čerpadlo.

Vodní čerpadla najdou ve vaší domácnosti bohaté využití, zejména pokud bydlíte v rodinném domě. Můžete s nimi čerpat vodu ze studny, ale třeba i ze zatopeného sklepa, dále pak také z bazénu po skončení sezony, atd.

Využití čerpadel je skutečně rozmanité. V případě, že si nevíte rady s tím, jaké čerpadlo zvolit, informujte se u výrobce či prodejce. Čerpadla pro dům a zahradu pořídíte nyní i přes internet, a to kupříkladu na webu georgia.cz. Ten nabízí všechny druhy vodních čerpadel.

Komerční sdělení

-obs-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!