verze pro tisk

Jaro se blíží a s ním i renovace exteriéru vašeho domu: Venkovní dlažba jako řešení pro zpestření zahrady

13. únor 2013

Jaro je takřka za dveřmi a s jeho příchodem se zcela jistě většina z vás těší na to, jak se vrhne na modernizaci svého domu a zahrady. Právě období jara je v tomto ohledu nejpříhodnější. Jakmile zmizí poslední sníh a teploty se definitivně vyšplhají nad bod mrazu, můžete se směle pustit do prací, které jste si během zimy naplánovali. Jednou z nich bude jistě také renovace bezprostředního okolí vašeho domu, které může být vlivem tuhé zimy značně poškozeno. Při úpravě exteriéru domu a zahrady lze doporučit využití dlažby.

Klasická hladká dlažba

Exteriérová dlažba je prvkem, který dokáže příjemně zútulnit prostor před vaším domem. Použít se přitom dá klasická hladká dlažba, která se běžně využívá i při stavbách chodníků či různých stezek. Hladká dlažba je vhodná třeba pro zpevnění příjezdové cesty k domu, ale také například pro vytvoření cestičky k zahradnímu altánu či jezírku apod.

Zámková dlažba

Kromě klasické hladké dlažby můžete použít také jiný typ. Velmi atraktivní variantou je kupříkladu zámková dlažba, která je výraznější a slouží jako skutečně kvalitní povrch, který dokáže odolat všem klimatickým podmínkám i tlaku. Ne nadarmo je zámková dlažba využívána zejména pro příjezdové komunikace, u vchodů do domu či v prostoru zahrady, kde plánujete vybudovat odpočinkovou zónu.

Význam pokládky dlažby u domu a na zahradě

Dlažba poslouží nejen k oživení celého exteriéru u vašeho domu, ale také i vysoce funkční význam. Zpevní prostranství před domem, zajistí také místo pro realizaci dalších prvků, které na své zahradě či před domem chcete vybudovat. Dlažba, ač je umělým zásahem do zahrady, velmi zpestří její prostor. Při vhodně zvoleném typu, barevném provedení a formátu jednotlivých kusů bude dlažba skutečně tím, co exteriér domu zpestří a vylepší. Pro vybudování nové dlažby je vhodný čas právě na jaře, kdy již nehrozí přívaly sněhu a zároveň nepanují tak vysoké teploty jako v červenci či srpnu. Pokládka dlažby není nijak složitou záležitostí a není ani příliš časově náročná. Dlažba je dnes i poměrně levná, což platí prakticky o všech jejích variantách. Nic vám tak nebrání v tom, abyste si před domem či na zahradě vytvořili perfektní prostor, v němž právě nová dlažba bude hrát hlavní roli.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!