verze pro tisk

Kompostéry přemění přírodní odpad na kvalitní humus

24. květen 2011

Přírodní odpad ze zahrady, ale také odpad z kuchyně se dá zpracovat v kompostérech. Kompostéry jsou velmi užitečným pomocníkem, díky němuž se tento přírodní odpad zpracuje a dá se posléze použít například jako hnojivo pro rostliny.

V kompostérech musí neustále cirkulovat vzduch

Je důležité,aby kompostéry měly vytvořeno dobré prostředí pro rozklad přírodního odpadu. To zajišťuje dobrá cirkulace vzduchu, která urychluje rozpad materiálu a tak vzniká kvalitní humus, který se dá posléze využít.

Kompostéry je možné umístit na jakékoliv místo v zahradě, doporučujeme je však dít spíše do méně využívané části zahrady. Do kompostéru pak můžete vkládat například posečenou trávu, zbytky ovoce a zeleniny a další přírodní materiál.

Velkoobjemové kompostéry

Kompostéry lze zakoupit například u společnosti Mountfield. Ta nabízí velkoobjemové kompostéry, do nichž lze vkládat plevel, trávu, nadrcené větve či také části domovního odpadu. Obecně se á za ato, že až 30% domovního odpadu nemusí končit v koši a kontejnerech, ale dá se využít po zpracování v kompostéru na hnojení. Kompostéry od společnosti Mountfield pojmou i několik set litrů odpadu a vzhledem k tomu, že jsou uzavíratelné a mají boční otvory pro lepší cirkulaci vzduchu, probíhá v nich rozpad biomasy velmi rychle. Všechny kompostéry mají ve spodní části zabudovaná dvířka, přes něž lze vyjímat již hotový humus. Kompostéry Mountfield jsou navíc přenosné, dají se jednoduše rozebrat a umístit na jiné místo.

Zahradní technika a nářadí Mountfield

Kromě kompostérů se společnost Mountfield orientuje i na prodej zahradní techniky či zahradního nářadí. Zahrádkáři a kutilové tak zde najdou vše, co pro práci na zahradě a domu potřebují.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!