verze pro tisk

Proč se využívají pro moderní zahradní bazény plastové materiály?

22. leden 2016

Pokud přemýšlíte o tom, že byste si na zahradu před dům pořídili venkovní bazén, pak vás čeká otázka, jaký materiál bude nejlepší. Ačkoliv se to možná na první dojem nezdá, dobrou volbou jsou pro bazény plastové materiály. A to z následujících důvodů.

Plasty se dají dobře tvarovat

Moderní plasty se snadno snadno zpracovávat. Tím pádem je nasnadě, že se z nich dají udělat pěkné venkovní bazény do země v prakticky všech tvarech, které si dokážete představit. Kromě klasických čtvercových a obdélníkových jsou běžně k dostání také kruhové či oválné bazény, a to ve všech velikostech.

Odolávají extrémním teplotám

Pokud jde o venkovní bazény do země, musejí dobře odolávat vysokým teplotám a sluníčku během léta, v případě celoročních variant pak i mrazu. A právě plasty v tomto ohledu vycházejí velmi dobře. Tak například bazén, jehož konstrukci tvoří polypropylenové desky, vydrží bez jakéhokoliv poškození teploty od -30°C do +150°C. V mrazu nepopraskají, na sluníčku neztrácejí svoji barvu, zůstávají stále v perfektním stavu. Životnost moderních plastových bazénů běžně přesahuje 10 let.

Jsou levné

I vysoce kvalitní plasty jsou mnohdy výrazně levnější nežli jiné materiály, které se pro výrobu bazénů rovněž používají. Díky tomu vás pořízení venkovního bazénu nevyjde nijak zvlášť draze.

Dají se rychle postavit

Pro plastové bazény výroba není nijak náročná. A totéž platí také o samotné instalaci na zahradě. Zatímco klasický bazén z betonu bude trvat až několik týdnů, plastový vám firmy postaví do několika málo dní. Záleží samozřejmě na tom, jaké jsou jeho rozměry.

Plast lze tedy rozhodně zařadit k materiálům, které se při výrobě venkovních bazénů do země osvědčily. Záleží samozřejmě na tom, o jaký konkrétní typ plastu jde a jak k jeho výrobě přistoupí výrobce, potažmo pak k realizaci stavby stavitel.

-fil-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!